Nowy taryfikator zbiera żniwo w Poznaniu!

2022-09-22 15:40
Chuligański wybryk 81-latki. Porysowała samochód
Autor: mat. prasowe Chuligański wybryk 81-latki. Porysowała samochód

Od soboty obowiązują zmiany w kodeksie drogowym. Teraz za przekroczenie prędkości możemy zapłacić nawet do 5 tysięcy złotych.

W szczególnych przypadkach policjanci będą mogli wystąpić do sądu o ukaranie kierowcy. Wówczas grzywna może sięgnąć nawet 30 tysięcy złotych. 

- mówi Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji i dodaje, że teraz w najgorszej sytuacji będą recydywiści.

Kierowca, który popełni w ciągu dwóch lat dwa razy to samo lub podobne wykroczenie, zapłaci dwukrotność mandatu.

Np. jeśli kierowca nie ustąpi pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych, to dostanie mandat w wysokości 1500 złotych. Jeśli popełni to wykroczenie po raz drugi, to dostanie wykroczenie nawet 3000 złotych. 

Przypomnijmy, w miniony weekend kierowca na ulicy Warszawskiej, na której obowiązuje siedemdziesiątka, pędził prawie 137 km/h. Dostał 14 punktów karnych i 2000 złotych mandatu. Zatrzymano mu też prawo jazdy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

7 FAKTÓW O MUNDIALU W KATARZE | ESKA XD - Radio Eska #57
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE