Dom Kultury na Westerplatte w Tarnowie

i

Autor: Wojciech Gardoń

Nowy dom kultury powstanie w Poznaniu

2023-02-09 13:54

Po sukcesie letniego festiwalu, powstania miejsca, w którym kultura będzie gościć na co dzień od lat chcieli mieszkańcy Antoninka.

W Antoninku powstanie Dom Kultury. Miasto przekazało już teren przy ul. Chociebora Estradzie Poznańskiej. To ona będzie odpowiedzialna za inwestycje.

Od kilku lat realizujemy tam projekt "Lato z Estradą" czyli najpierw troszkę rozbudziliśmy tę potrzebę kulturalną, a potem powstał pomysł, żeby te działania były całoroczne i pomysł na dom kultury.- Powiedziała nam dyrektor Estrady Poznańskiej, Małgorzata Kempa.

Nowy dom kultury ma być przede wszystkim miejscem spotkań, którego w tej części Poznania brakowało.Będzie prowadzona taka codzienna działalność kulturalna, animacyjna. Nie chcemy, żeby to był dom kultury, w którym raz na jakiś czas odbywa się koncert, tylko bardziej skierować tę ofertę i do najmłodszych odbiorców, dla tych w średnim wieku i tez dla seniorów.- dodaje dyrektor Estrady 

Niedługo rozpoczną się prace projektowe. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budynek powinien powstać w przyszłym roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE