Basen dla fok w poznańskim ZOO

i

Autor: Poznańskie Inwestycje Miejskie Basen dla fok w poznańskim ZOO

Nowe ZOO: Foki będą miały nowy basen! Co się zmieni?

2020-02-20 9:54

Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg. W nim zostanie wybrana firma, która przebuduje basen dla fok w poznańskim Nowym ZOO.

Basen dla fok to jedna z pierwszych atrakcji, którą widzą chwilę po wejściu na teren Nowego ZOO. Wkrótce zostanie on zmodernizowany. Poznańskie Inwestycje Miejskie już jakiś czas temu ogłosiły przetarg, w którym zostanie wybrany projektant tej inwestycji.

Powierzchnia niecki przebudowanego basenu o nieregularnej linii brzegowej i opływowych kształtach ma mieć minimum 700 metrów kwadratowych. Projekt ma uwzględnić urozmaicony spadek jego głębokości – od 0,5 do 2,5 metra. W najgłębszych częściach basenu planuje się osadzenie skałek i głazów, a po jego bokach zainstalowanie dwóch niewielkich, betonowych podestów lub platform. Powstać ma również połączona ze skałami betonowa plaża, która będzie pełniła funkcję podestu treningowego oraz niewielka, piaszczysta plaża po płytszej stronie basenu

informuje PIM. Z dużej niecki wydzielony zostanie basen medyczny o powierzchni 50 metrów kwadratowych. Oba zbiorniki powinny móc funkcjonować niezależnie pod względem napełniania ich wodą. Basenowi towarzyszyć ma pomieszczenie z filtracją w obiegu zamkniętym, dostosowaną do typu zbiornika przeznaczonego dla zwierząt żyjących w środowisku wodnym. Projekt przebudowy ma uwzględnić możliwość oglądania zwierząt z poziomu poniżej tafli wody po realizacji inwestycji.

Wybrany projektant na przygotowanie dokumentacji będzie miał maksymalnie 250 dni od podpisania umowy.