Oczyszczacz powietrza w pojeździe komunikacji miejskiej w Poznaniu

i

Autor: MPK Poznań Oczyszczacz powietrza w pojeździe komunikacji miejskiej w Poznaniu

Nowe urządzenia filtrujące powietrze w poznańskiej komunikacji miejskiej!

2020-11-19 13:30

W pojazdach komunikacji miejskiej pojawiły się nowe urządzenia filtrujące powietrze. Aparaty testowo kursują na wybranych liniach. O tym jak działają aparaty filtrujące powietrze w pojazdach MPK przeczytacie na stronie internetowej ESKI Poznań!

Poznańskie MPK testuje nowe urządzenia filtrujące powietrze! Specjalistyczne aparaty znajdują się obecnie w dwóch pojazdach komunikacji miejskiej. Podczas jazdy urządzenia nie tylko filtrują powietrze, ale też usuwają wirusy, bakterie, grzyby, alergeny, roztocza oraz kurz. W celu zapewnienia bezpieczeństwa w pojazdach, MPK bazuje na badaniach zachodnich naukowców - mówi Wojciech Tulibacki, prezes Zarządu MPK Poznań.

W transporcie publicznym dochodzi do poniżej zero pół procent zakażeń. W związku z tym możemy powiedzieć, że komunikacja miejska pod tym kątem jest bezpieczna. Jednak nie możemy spocząć na laurach, tylko prowadzimy dalsze działania.

Nowe urządzenia filtrujące powietrze pracują w trybie dwuetapowym. Mówi o tym Marek Grzybowski, wiceprezes Zarządu MPK Poznań.

Po pierwsze w czasie jazdy z pasażerami urządzenia te poprzez specjalne filtry oczyszczają powietrze w pojazdach. Natomiast po przyjeździe do zajezdni urządzenia te przełączają się w system ozonowania, dzięki czemu dezynfekują pojazdy.

Nowe urządzenia będą testowane przez miesiąc, a w najbliższych dniach działać będą na liniach nr 5, 10 oraz 6.

ESKA XD #010
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE