NOWE TERMINY MATUR! MEN rezygnuje z egzaminów USTNYCH! [AKTUALIZACJA]

2020-04-24 12:26
Egzaminy maturalne zostały przełożone na czerwiec
Autor: fot. pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne Egzaminy maturalne zostały przełożone na czerwiec

Minister Edukacji Narodowej poinformował o nowych terminach matur. Kiedy odbędą się egzaminy dojrzałości? Sprawdźcie na stronie internetowej ESKI Poznań.

Maturzyści dzisiaj zakończyli rok szkolny. Nie ukrywają oni, że nie tak wyobrażali sobie ten wyjątkowy w edukacji moment. Absolwenci z Poznania ubolewają, że nie będą mogli pożegnać się ze szkołą, koleżankami i kolegami, a także z nauczycielami. Jednocześnie są bardzo wyrozumiali i rozumieją, że takie ograniczenia są bardzo ważne dla naszego zdrowia. Tymczasem przed nimi bardzo ważne egzaminy. Matury 2020 odbędą się później niż planowano. 

MATURY 2020: Terminy

Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że egzaminy maturalne rozpoczną się 8 czerwca od testu z języka Polskiego. Matury mają trwać do końca czerwca. Egzaminy będą odbywały z zachowaniem rygoru sanitarnego. Uczniowie będą siedzieli w ławkach pojedynczo. Stoły będą rozstawione w odpowiedniej odległości.  

MATURY 2020: EGZAMINY USTNE

Minister Edukacji Narodowej poinformował na konferencji prasowej, że w związku z pandemią koronawirusa odwołane zostają egzaminy ustne. Oznacza to, że maturzyści będą podchodzić tylko do egzaminów pisemnych. Wszystko to ze względów bezpieczeństwa. 

MATURY 2020: POPRAWKI

Egzaminy poprawkowe Ministerstwo Edukacji Narodowej przewiduje na początku września. Testy będą oceniane sprawnie, co pozwoli maturzystom złożyć wniosek o przyjęcie na studia. 

Chcesz się skontaktować z naszą redakcją?
Napisz na poznan@eska.pl
lub zadzwoń pod numer 781-817-827.

Posłuchaj, jak leczyć się po ugryzieniu przez meszki. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
COŚ DOBREGO #11
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE