Nowe przejście pod torami powstało w Kiekrzu

2023-01-13 12:36
Przejście pod torami Kiekrz
Autor: Michał Krasoń

Kilkanaście lat temu pomiędzy ulicą Ostrą i Krętą funkcjonowało przejście przez tory, jednak ze względu na bezpieczeństwo zostało ono zamknięte

W Kiekrzu powstało nowe pieszo-rowerowe przejście podziemne pod torami kolejowymi. Pasażerowie Będą mogli teraz bezpiecznie przechodzić między ulicą Ostrą i Krętą. Taka inwestycja była bardzo potrzebna powiedział nam Arnold Bresch z PKP PLK.

Kilkanaście lat temu funkcjonowało tutaj przejście w poziomie szyn, które zostało zlikwidowane ze względu na brak możliwości zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, to przejście w sposób nieformalny funkcjonowało. Żeby zlikwidować to niebezpieczne miejsce, zdecydowaliśmy o budowie tego typu bezkolizyjnego skrzyżowania.

Przejście jest w trakcie odbioru i powinno zostać oddana do użytku w ciągu kilku tygodni.

Złożyliśmy wniosek o pozwolenie na użytkowanie tego przejścia. W najbliższych tygodniach szacujemy, że to będą 3-4 tygodnie, powinno to przejście zostać oddane do użytkowania przez mieszkańców. Wygrodzenia takie jak obecnie pozostaną, ze względu na bezpieczeństwo.- Powiedział nam Bartłomiej Cygan, przedstawiciel wykonawcy budowy.

Cała inwestycja kosztowała około 14 milionów złotych.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE