Nowe poduszki berlińskie pojawią się na kilkunastu ulicach Poznania

2023-02-17 15:21
Poduszki Berlińskie
Autor: Urząd Miasta Płocka

Między innymi w rejonie szkół przy ul. Kazimierza Wielkiego i Łozowej, w okolicy terenów rekreacyjnych Rusałki i Strzeszyna oraz przy ulicy Kościelnej.

To są progi wyspowe, nazywane potocznie poduszkami berlińskimi, które nie są na całej długości jezdni, tylko są takimi ewidentnymi poduszkami położonymi na jednym i drugim pasie ruchu. Żeby autobus nie musiał wjeżdżać w ogóle na tę poduszkę, bo ma szerszy rozstaw kół, a samochód osoby najeżdża na nią i faktycznie musi zwolnić. 

- mówi Agata Kaniewska z Zarządu Dróg Miejskich

Wraz z progami zwalniającymi będą wprowadzone też ograniczenia prędkości do 30 km/h.

To się zdarza, że faktycznie kierowcy starają się ominąć poduszkę. Wtedy my również stosujemy np. słupki, czy inne zabezpieczenia na krawędzi jezdni, aby kierowcy nie powodowali niebezpiecznych sytuacji i najeżdżali np. na pobocze czy chodnik.

O wprowadzenie poduszek berlińskich zabiegali osiedlowi radni.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE