Nowa siedziba DPS nr 1 w Poznaniu

i

Autor: PIM Nowa siedziba DPS nr 1 w Poznaniu

Nowa siedziba DPS nr 1 czeka na pensjonariuszy!

2021-11-24 16:59

Pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej z ulicy Bukowskiej mogą wprowadzać się do nowej siedziby na poznańskim Strzeszynie! Zakończyła się budowa nowej siedziby DPS-u nr 1.

Nowa siedziba Domu Pomocy Społecznej nr 1 jest już gotowa i czeka na swoich pensjonariuszy. Do tej pory mieszkali oni przy w DPS-ie przy ul. Bukowskiej. Nowy budynek na poznańskim Strzeszynie jest nowoczesny i przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami - mówi Justyna Litka z Poznańskich Inwestycji Miejskich.

Mamy jedno i dwuosobowe pokoje, każdy z łazienką, radiowęzeł, nowoczesne udogodnienia, dostęp do internetu, przepiękne przestrzenie wspólne.

Jedną z największych innowacji w nowym budynku ma być wydzielenie specjalnych stref, zwanych familiami - wyjaśnia Marek Grzegorzewski, dyrektor DPS nr 1 w Poznaniu.

W takich siedmiu familiach będzie mieszkało nie więcej niż piętnaście osób i dzięki temu ta uwaga opiekunów będzie po prostu większa. Docelowo chodzi o bezpieczeństwo seniorów.

Nowa siedziba ma ponad 6 tysięcy metrów kwadratowych. Znajduje się w nim między innymi pracownia ceramiczna, siłownia oraz miejsca do rekreacji.

Mandaryna szczera jak nigdy. Zdradziła nam wszystko!