Nowa siedziba DPS nr 1 w Poznaniu

i

Autor: PIM Nowa siedziba DPS nr 1 w Poznaniu

Nowa siedziba DPS nr 1 czeka na pensjonariuszy!

2021-11-24 16:59

Pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej z ulicy Bukowskiej mogą wprowadzać się do nowej siedziby na poznańskim Strzeszynie! Zakończyła się budowa nowej siedziby DPS-u nr 1.

Nowa siedziba Domu Pomocy Społecznej nr 1 jest już gotowa i czeka na swoich pensjonariuszy. Do tej pory mieszkali oni przy w DPS-ie przy ul. Bukowskiej. Nowy budynek na poznańskim Strzeszynie jest nowoczesny i przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami - mówi Justyna Litka z Poznańskich Inwestycji Miejskich.

Mamy jedno i dwuosobowe pokoje, każdy z łazienką, radiowęzeł, nowoczesne udogodnienia, dostęp do internetu, przepiękne przestrzenie wspólne.

Jedną z największych innowacji w nowym budynku ma być wydzielenie specjalnych stref, zwanych familiami - wyjaśnia Marek Grzegorzewski, dyrektor DPS nr 1 w Poznaniu.

W takich siedmiu familiach będzie mieszkało nie więcej niż piętnaście osób i dzięki temu ta uwaga opiekunów będzie po prostu większa. Docelowo chodzi o bezpieczeństwo seniorów.

Nowa siedziba ma ponad 6 tysięcy metrów kwadratowych. Znajduje się w nim między innymi pracownia ceramiczna, siłownia oraz miejsca do rekreacji.

Mandaryna szczera jak nigdy. Zdradziła nam wszystko!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE