Tramwaj

i

Autor: MPK Poznań Sp. z o.o./Facebook

Komunikacja miejska

Tramwajem z Poznania do Swarzędza? Pojawiła się nowa koncepcja!

2023-05-31 15:21

Swarzędz ma nowy pomysł na linię tramwajową z Poznaniem. Pierwotny plan zakładał przedłużenie trasy tramwajowej z poznańskiego Miłostowa do ulicy Sośnickiej na zachodzie Swarzędza. Ostatnio pojawiła się jednak nowa koncepcja, o której powiedział nam burmistrz Swarzędza, Marian Szkudlarek. O szczegółach piszemy w poniższym artykule.

Tramwajem z Poznania do Swarzędza?!

O tym, że tramwaje powinny kursować z Poznania do Swarzędza mówi się od lat. Pomysłów było wiele, ale do tej pory żaden nie został zrealizowany. Początkowa koncepcja zakłada przedłużenie trasy tramwajowej z Miłostowa w Poznaniu do ulicy Sośnickiej w Swarzędzu. Ówczesnego planu nie zaakceptował jednak Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Burmistrz Swarzędza ma teraz jednak inny plan. - Głębiej w stronę Swarzędza wchodziłby ten tramwaj, na wysokości starego składowiska odpadów do ulicy Stawnej by to dochodziło i tam byłaby ta pętla tramwajowa. Obecnie powstaje tam nowe osiedle, jest tam hotel i market - powiedział nam Marian Szkudlarek, burmistrz Swarzędza.

Tramwaj Poznań - Swarzędz. Podpiszą list intencyjny

Nowa koncepcja zakłada przesunięcie przystanku końcowego do centrum miasta, na skrzyżowaniu Poznańskiej i Stawnej. Swarzędz, Poznań i producenta samochodów mają wkrótce podpisać list intencyjny w tej sprawie. - Trzeba zrobić plany my je w tej chwili robimy, bo list jest pierwszym etapem koncepcji planu i warunków finansowych, a będąc już przygotowany mając jakąś analizę będzie łatwiej takie środki zawnioskować - dodał burmistrz Swarzędza.

Dla niemieckiej firmy ma być to również pomoc w rozwoju firmy, gdyż będzie to odciążenie pracowniczego parkingu. Linia tramwajowa w tej okolicy pomogłaby zniwelować emisję spalin samochodów pracowników. Cele na tę inwestycję mają pochodzić ze środków unijnych.

Sonda
Czy linia tramwajowa Poznań - Swarzędz to dobry pomysł?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE