Nova Post w Poznaniu

i

Autor: Nova Post Nova Post - ukraińska firma kurierska w Poznaniu

Ukraińcy w Poznaniu

Nova Post działa od pół roku w Poznaniu. Kto z niej korzysta? Co ludzie wysyłają?

Nova Poshta jest ukraińską firmą kurierską. Z powodu inwazji Rosji na Ukrainę, przedsiębiorstwo postanowiło otworzyć także swoje placówki w Europie, w tym w Polsce, by uchodźcy z Ukrainy, a także osoby, które mieszkają tu już od dłuższego czasu mogły przesyłać paczki między Polską, a Ukrainą, a także w drugą stronę, z Ukrainy do Polski. W Poznaniu działają już dwa oddziału, znane pod nazwą Nova Post.

Nova Post - ukraińska firma kurierska w Poznaniu

- Nova Post jest pierwszą ukraińską firmą, która w czasie wojny weszła na rynek europejski. Od 3 października firma otworzyła 21 oddziałów w Polsce (w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Łodzi, Lublinie, Rzeszowie, Katowicach). Do końca marca planuje otworzyć 10 kolejnych. W szczególności w Olsztynie, Radomiu, Kielcach, Opolu, Bielsku-Białej, Jeleniej-Górze, Białymstoku. W ten sposób placówki zostaną otwarte we wszystkich 16 województwach Polski. - przekazała nam Olga Baburina z działu International Communications firmy Nova Poshta z siedzibą w Ukrainie.

Oferta Nova Post w Poznaniu. Co proponuje firma?

- Nova Post otworzyła już dwa terminale sortownicze – jeden w Rzeszowie, a drugi w Warszawie. W Polsce świadczymy dwie główne usługi - dostawę z Ukrainy oraz dostawę na Ukrainę. Dostarczamy z dowolnego naszego biura w Polsce do dowolnego punktu na Ukrainie (do biura lub adresu). Od października 2022 do marca 2023 dostarczyliśmy ponad 150 000 przesyłek z Polski na Ukrainę i odwrotnie dla ponad 132 000 klientów. Z naszych usług korzystają głównie Ukraińcy, ale prawie 9% naszych klientów to obywatele polscy, którzy wysyłają dokumenty, paczki lub towary na Ukrainę - dodała Olga Baburina. - Będziemy nadal rozwijać naszą sieć w Polsce i otworzyć dodatkowe 50 oddziałów do czerwca 2023 roku. - stwierdziła przedstawicielka grupy Nova Poshta.

Nova Post w Poznaniu. Gdzie znaleźć placówki?

W Poznaniu funkcjonują już dwie placówki ukraińskiej firmy Nova Post. Znajdują się one na ul. Garbary 95, oraz Promienistej 87. Z naszych obserwacji wynika, że punkty cieszą się w Poznaniu wśród Ukraińców dużą popularnością. Często ustawiają się w nim kolejki, po odbiór, a także wysyłkę paczek, bardzo często dużych gabarytem. Firma nie oferuje na razie oferty przesyłek wewnątrzkrajowych w Polsce.

Kilka słów o placówkach w Poznaniu

Między naszymi oddziałami, w Polsce także wysyłamy paczki. - powiedział nam Oleksandr, pracownik Nova Post na Garbarach w Poznaniu. (Jest - przyp. red.) zainteresowanie, żeby pomagać Ukraińcom, żeby lepiej dostarczać produkty do Ukrainy, także od Polaków. - dodał. - Jakieś 50 paczek dziennie wysyłamy (z oddziału na Garbarach - przyp. red.) - przekazał nam pracownik Nova Post z poznańskiej placówki.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE