Wyrzutnia rakiet Patriot

i

Autor: Morning Calm Weekly Newspaper Installation flickr.com Wyrzutnia rakiet Patriot

Ukraina

Nocny atak na Kijów. Systemy obrony zestrzeliły pociski i drony

2023-06-04 7:22

W niedzielę nad ranem przystąpiły do akcji systemy obrony powietrznej Kijowa odpierając rosyjskie ataki na rejon miasta - poiformowała na Telegramie administracja wojskowa ukraińskiej stolicy.

Reuter informuje, powołując się na świadków, że słychać było liczne wybuchy w rejonie Kijowa, które mogły świadczyć o odpieraniu ataku.

W całej Ukrainie obowiązuje alert przed atakami z powietrza.

- Według wstępnych informacji żaden cel powietrzny nie doleciał nad stolicę. Obrona powietrzna zniszczyła wszystko co leciało w kierunku miasta i to w dużej od niej odległości - poinformował na Telegramie szef administracji wojskowej Serhij Popko.

Świadkowie, na których powołuje się Reuter, mówili, że słyszeli serie wybuchów w rejonie Kijowa, ale nie w samym mieście.

Rosja systematycznie atakuje Kijów od maja br., głównie w nocy, co zdaniem ukraińskich władz, ma na celu psychiczne wyczerpanie ludności.

W całej Ukrainie obowiązywał przez prawie trzy godziny alert przed atakami z powietrza.

Media ukraińskie informowały o wybuchach w Krzywym Rogu, na południu Ukrainy, w pobliżu miasta Kropiwnickij w środkowej części kraju oraz rejonie Sum na północnym wschodzie.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE