Noc księgarń

i

Autor: Noc Księgarń

Noc księgarń 2022. Jakie wydarzenia przed nami?

2022-10-06 16:10

Będą warsztaty, rozmowy, koncerty i spacery. A także to, co poznaniacy kochają najbardziej - rabaty. Przed nami ogólnopolska Noc Księgarń. To święto niezależnych biznesów, często prowadzonych przez pasjonatów.

To będzie prawdziwa gratka dla miłośników książek. Księgarnie niezależne zapraszają na ogólnopolską Noc Księgarń.

- To są bardzo często małe miejsca, biznesy rodzinne. Prowadzone przez lokalnych przedsiębiorców czy przedsiębiorczynie. Bardzo jesteśmy dumni, że w ty mroku ponad 150 księgarń z 55 miast dołączyło. Przez pandemię i różne kryzysy zauważyliśmy odpływ ludzi z tych księgarni stacjonarnych. Bardzo byśmy chcieli, żeby do nich wrócili, żeby dowiedzieli co fajnego się w nich dzieje i dołączyli do zabawy - mówi Anna Karczewska, rzeczniczka Nocy Księgarń.

DUBIEL vs TROMBA, KASIA WĘSIERSKA NA SIŁOWNI, HITY Z TIKTOKA, UKRYTE LOTNISKA - ESKA XD #059

Nie zabraknie także propozycji ze stolicy wielkopolski. Kilkanaście poznańskich lokali zaprasza na specjalnie przygotowane wydarzenia.

W ramach Nocy Księgarń w Poznaniu odbędą się m.in. wieczór miłośników Tolkiena, warsztat dla dzieci inspirowany opowiadaniami o Karusi i Piaskowym Wilku czy warsztaty komiksowe, na których uczestnicy dowiedzą się, jak robić komiksy.

Szczegółowy harmonogram oraz listę miejsc, które warto odwiedzić 7 października w ramach Nocy Księgarń, znajdziecie na internetowej stronie wydarzenia.

After: jak dobrze znasz serię filmów o Tessie i Hardinie? QUIZ

Pytanie 1 z 8
Jak miał na imię pierwszy chłopak Tessy?
After: jak dobrze znasz serię filmów o Tessie i Hardinie? QUIZ
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE