Jezioro Kierskie

i

Autor: Poznan.pl Jezioro Kierskie

Niewybuch z jeziora Kierskiego ma zostać wydobyty w niedzielę

2021-12-10 8:20

Specjalistyczna grupa z jednostki ze Świnoujścia w niedzielę ma wydobyć niewybuch z jeziora Kierskiego – powiedziała PAP w czwartek mł. asp. Marta Mróz z poznańskiej policji. Dodała, że do czasu wydobycia obiektu, teren będzie zabezpieczany przez policję.

"Sytuacja obecnie wygląda tak, że faktycznie pierwsza grupa, rozpoznania minersko-pirotechnicznego saperów z wojska była dziś na miejscu po południu. Natomiast nie podjęli się wyciągnięcia tego obiektu, na miejsce została wezwana specjalistyczna grupa z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Ich działania planowane są w niedzielę" – powiedziała PAP Mróz.

Dodała, że do czasu zakończenia działań teren cały czas będzie zabezpieczany przez policję, także przez funkcjonariuszy z komisariatu wodnego.

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Odległości między miastami. Wiesz, gdzie jest dalej?

Pytanie 1 z 10
Gdzie jest dalej? Z Warszawy do...

Informację o znalezieniu "obiektu przypominającego bombę" w jeziorze Kierskim pod Poznaniem służby otrzymały w środę po południu. Jak tłumaczyła PAP Mróz, "płetwonurek, który w tym jeziorze nurkował zgłosił nam, że zauważył przedmiot, który przypomina pocisk" – wskazała.

Obiekt znaleziono w rejonie mola w Chybach. Ma ok. 1 m długości i leży na dnie jeziora, na głębokości ok. 5 metrów. Mróz zaznaczyła, że "policjanci pirotechnicy wstępnie określili, że znaleziony obiekt to prawdopodobnie bomba lotnicza".

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE