Policja

i

Autor: Pixabay.com

Wydarzenia

Niemal 3 promile nie przeszkodziły traktorzyście. Zrobiło to dopiero obywatelskie zatrzymanie

2023-05-29 19:00

Do dwóch lat więzienia grozi 59-latkowi, który mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie wjechał ciągnikiem rolniczym na ulice Złotowa. Pijanego traktorzystę zatrzymał świadek jego jazdy – podała w poniedziałek 29 maja policja.

Spis treści

  1. Pijany traktorzysta zatrzymany przez świadka 

Pijany traktorzysta zatrzymany przez świadka 

Oficer prasowy złotowskiej policji mł. asp. Damian Pachuc podał, że w sobotę, po godz. 18.00, funkcjonariusze otrzymali zawiadomienie o nietrzeźwym kierowcy ciągnika rolniczego.

– Z relacji zgłaszającego wynikało, że ujął on podejrzanie zachowującego się właściciela ursusa na wyjeździe ze Złotowa w kierunku Zakrzewa – podał policjant.

Jak ustalili skierowani na miejsce funkcjonariusze drogówki, jadący od strony miejscowości Stawnica kierujący ciągnikiem jechał bardzo powoli, zjeżdżał na środek drogi, a następnie do krawędzi jezdni.

– Gdy wjechał do miasta, chciał włączyć się do ruchu na ul. Chojnicką i skręcić w lewo w kierunku stacji paliw. Ciągnik wyjechał na środek skrzyżowania i się zatrzymał. W tym momencie zgłaszający zareagował, podbiegł do siedzącego za kierownicą mężczyzny, unieruchomił pojazd, a o ujęciu nietrzeźwego poinformował mundurowych – opisał Pachuc.

59-letni kierujący ciągnikiem miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

Kolejna edycja Sound of Poznań przy Młyńskiej 12 już 3 czerwca!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE