Nie żyje Radosław Matuszczak. Strażak i sportowiec z Wielkopolski od kilku dni walczył o życie

i

Autor: KSRG OSP Mieścisko Nie żyje Radosław Matuszczak. Strażak i sportowiec z Wielkopolski od kilku dni walczył o życie

Smutne wieści

Nie żyje Radosław Matuszczak. Strażak i sportowiec z Wielkopolski od kilku dni walczył o życie

2023-03-30 13:57

Napłynęły do nas tragiczne wiadomości. Nie żyje Radosław Matuszczak. Był utalentowanym motocyklistą i mistrzem Polski w motocrossie. Ponadto codziennie niósł pomoc innym, bowiem był doświadczonym strażakiem OSP Mieścisko. Od kilku dni przebywał w szpitalu, gdzie walczył o życie po wypadku na torze. Niestety nie udało się go uratować.

Nie żyje Radosław Matuszczak

Radosław Matuszczak nie żyje. Sportowiec i strażak od kilku dni walczył o życie w szpitalu. W połowie marca na torze motocrossowym doszło do wypadku z jego udziałem. Jego życia jednak nie udało się uratować, a tragiczne wieści o śmierci przekazali jego koledzy z KSRG OSP Mieścisko. - W głębokim smutku informujemy, że w dniu 27.03 w godzinach porannych zmarł druh Radosław Matuszczak - czytamy.

Matuszczak od wielu lat służył w OSP. - Jako druh, strażak- ratownik, naczelnik naszej jednostki wielokrotnie brał udział w działaniach ratowniczo - gaśniczych, zawsze na najwyższym poziomie niósł pomoc zawsze tam gdzie była ona potrzebna. Radku przekazałeś nam ogromną wiedzę, która zawsze była poparta Twoim doświadczeniem. Dzięki Twojemu zaangażowaniu mieszkańcy naszej Gminy mogli spać spokojnie. Poprzez Twoją obecności podczas nawet najtrudniejszych akcji nasi druhowie zachowywali spokój, ponieważ wiedzieli, że ty zawsze będziesz wiedział co robić. Byłeś filarem naszej jednostki i na zawsze Nim zostaniesz - czytamy w smutnym pożegnaniu.

Radosław Matuszczak miał sukcesy w motocrossie

Matuszczak był także czołowym polskim motocyklistą. Pożegnali go koledzy z motocross.info.pl. - Składamy serdeczne kondolencje najbliższej rodzinie Radka i przyjaciołom. Wszyscy znający Radka wiedzą jak pozytywnym facetem był i jaką kolejną stratą dla środowiska MX jest jego niespodziewane odejście - napisali w pożegnaniu na swojej stronie.

Radosław Maruszczak reprezentował powiat wągrowiecki i swoje rodzinne Mieścisko. Pogrzeb Matuszczaka odbędzie się w środę (5 kwietnia) o godz. 11:00 w kościele w Mieścisku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE