Jakie osoby nie powinny jeść pączków nawet w tłusty czwartek?

i

Autor: pixabay.com Jakie osoby nie powinny jeść pączków nawet w tłusty czwartek?

Nie wszyscy powinni świętować. Kto nie powinien jeść pączków w Tłusty Czwartek?

2023-02-13 12:05

Tłusty Czwartek 2023 zbliża się wielkimi krokami. Jednak jak się okazuje nie wszystkie osoby powinny zajadać się pączkami. Okazuje się iż pączki mogą zaszkodzić osobom chorym na serce, trzustkę czy wątrobę. Sprawdź, kto jeszcze nie powinien jeść pączków w tłusty czwartek!

Same pączki zaliczają się do przekąsek wysokokalorycznych. Pączek bez nadzienia to około 200 kcal. Z marmoladą w środku ma około 300 kcal, natomiast pączek z nadzieniem i lukrem to już około 400 kcal. Średnie zapotrzebowanie kaloryczne dorosłego mężczyzny to około 2500 kcal, natomiast kobiety to nieco ponad 2000 kcal. Łatwo więc zauważyć, iż z pączkami można szybko przesadzić. Nie powinniśmy ich jeść w nadmiernych ilościach. Niektórzy w ogóle nie powinni ich jeść. O kim mowa?

Tłusty Czwartek - kto nie powinien jeść pączków?

Kto nie powinien jeść pączków w Tłusty Czwartek? W tłusty czwartek pączków nie powinny jeść osoby, które chorują na serce i trzustkę. Kto nie powinien jeść pączków nawet w tłusty czwartek?

  • Osoby chorujące na cukrzycę typu II, które muszą dbać o zachowanie prawidłowej glikemii, ciśnienia krwi i odpowiednią masę ciała
  • Osoby, które cierpią na alergię na któryś ze składników pączków
  • Osoby zmagające się z zapaleniem trzustki, przewlekłymi chorobami wątroby czy chorobami wrzodowymi
  • Osoby z poważnymi problemami jelitowymi, np. z zespołem jelita drażliwego
  • Osoby cierpiące na zaburzenia metaboliczne oraz cierpiące na otyłość
  • Osoby nietolerujące glutenu, ze względu na użytą w nich mąkę pszenną

Jeśli należysz do wyżej wymienionej grupy osób, lepiej na pączki w Tłusty Czwartek uważaj. Pączki są naprawdę kaloryczne i nie mają pozytywnego wpływu na nasze zdrowie. Czy to więc oznacza, iż nie powinniśmy jeść ich w Tłusty Czwartek wcale? Odpowiedź brzmi: NIE. Należy jednak we wszystkim zachować umiar.

Tłusty Czwartek 2023: ile kosztują pączki?

Tłusty Czwartek 2023: jakie są ceny pączków? Jeśli chodzi o ceny pączków w cukierniach, to te niestety są wyższe niż w zeszłym roku. Ma to na to wpływ kilka czynników, jak np. wyższe opłaty za prąd czy gaz, które muszą pokrywać właściciele lokali. Jakie więc są ceny pączków na Tłusty Czwartek 2023 w cukierniach? Te różnią się m.in. ze względu na nadzienie. Ceny pączków z marmoladą różaną i lukrem lub pudrem wynoszą 3,49 zł. Za pączka z czekoladą i lukrem zapłacimy 4,49 zł. Natomiast cena pączka z różą czy malinami to już 5,40 zł.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE