alkohol

i

Autor: Pixabay

Łazarz

Nie kupimy alkoholu w nocy na Łazarzu

2023-06-06 16:22

O pomyśle głośno zrobiło się już kilka miesięcy temu, kiedy temat zakazu sprzedaży alkoholu między 22.00 a 6.00 podjęła Rada Osiedla. Teraz do pomysłu przychyliła się Rada Miasta, a co za tym idzie, ograniczenie handlu alkoholem na Łazarzu stało się faktem.

Koniec nocnej sprzedaży alkoholu na Łazarzu. Rada Miasta przegłosowała uchwałę zakazującą handlu napojami wyskokowymi między 22:00 a 6:00.

- Myślę, że to przekona samych mieszkańców, że spowoduje to mniejszy hałas, większy porządek, a tym samym ta rewitalizacja starych osiedli w jakimś stopniu się dopełni- mówi nam Sara Szynkowska vel Sęk miejska radna i autorka projektu uchwały.

Wzorem Starego miasta alkohol będzie można kupić w pubach i restauracjach, jednak sklepy monopolowe w nocy będą musiały zostać zamknięte.

-Co to w ogóle jest za przedsiębiorstwo? Jeśli ktoś prowadzi normalną knajpę, no to sobie z tym wszystkim poradzi. Jeżeli to jest sklep całodobowy z alkoholem, no to powiem szczerze, ja nie jestem zwolennikiem tego typu rozwiązań, kiedy pod nazwą "sklep spożywczy" w miejscach, gdzie jest gęsta zabudowa, takie miejsca tolerujemy- komentuje Mariusz Wiśniewski zastępca prezydenta Poznania.

Zakaz najprawdopodobniej wejdzie w życie w połowie lata. Nad wprowadzeniem podobnego ograniczenia zastanawiają się także radni z Wildy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE