Neony wracają do Poznania

i

Autor: Miasto Poznań Ruszył konkurs na neony w centrum miasta

Miasto

Neony powrócą do centrum Poznania? Ma być jak w latach 70.

W czwartek, 1 czerwca Miasto Poznań ogłosiło konkurs, w którym zostaną wyłonione neony, które rozświetlą poznańskie Śródmieście. To nawiązanie do lat 70, w których to Poznań słynął z neonowego Śródmieścia. Miasto postanowiło wrócić do tamtej tradycji. Zgłoszenia można przesyłać do 30 czerwca. Neony pojawią się na ulicach: Św. Marcin, Gwarnej, Kantaka, Ratajczaka, Marcinkowskiego, 27 Grudnia i na pl. Wolności.

Neony powrócą do centrum Poznania?

- W czwartek, 1 czerwca, rusza konkurs na neony, które ozdobią śródmieście Poznania. Przez cały miesiąc będzie można zgłaszać projekty świetlnych znaków - najlepsze z nich zostaną zrealizowane, a później będą mogły być rozmieszczone na budynkach - czytamy w komunikacie prasowym Miasta Poznań.

Neony przyozdobią Poznań

Ulice, które będą przyozdobione neonami wyłonionymi w konkursie, to: Św. Marcin, Gwarna, Kantaka, Ratajczaka, Marcinkowskiego, 27 Grudnia i pl. Wolności. W konkursie mogą wziąć udział właściciele lokali i przedsiębiorstw zlokalizowanych na tych ulicach. Prace wybierze specjalnie dobrana kapituła konkursowa.

Najlepsze neony pojawią się w Śródmieściu!

- Zwycięskie neony zostaną jeszcze w tym roku wykonane zgodnie z opracowanym i wybranym projektem. Koszt jego wykonania nie powinien przekroczyć 16 tys. zł. Łączna wartość nagród wynosi do 80 tys. zł. Ogłoszenie laureatów nastąpi w sierpniu, a wręczenie wykonanych neonów - do 15 grudnia - informuje Miasto Poznań. Oznacza to, że jeszcze być może w tym roku ujrzymy te neony na ulicach!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE