Najtrudniejsza sytuacja jest m.in. w Poznaniu - mówi o wynikach naboru do szkół, Wielkopolski Kurator Oświaty

2022-08-04 18:43
Książki
Autor: Unsplash

Poznań wśród miast, w których sytuacja jest najtrudniejsza - komentuje wyniki naboru do szkół ponadpodstawowych, Wielkopolski Kurator Oświaty, Robert Gaweł. W pierwszym etapie rekrutacji ponad 3 850 uczniów nie dostało się do żadnej szkoły.

Najtrudniejsza sytuacja jest w Poznaniu, Gdańsku, Gdyni i Krakowie - komentuje wyniki naboru do szkół ponadpodstawowych, Wielkopolski Kurator Oświaty, Robert Gaweł. W pierwszym etapie rekrutacji ponad 3 850 uczniów nie dostało się do żadnej szkoły w Poznaniu.

W samym Poznaniu chętnych było ponad 13 tysięcy, a miejsc ponad 3 tysiące mniej, to już jest problem, który musi Miasto Poznań rozwiązać

Problemy wynikają z pójścia sześciolatków do szkół. W 2014 roku do podstawówek poszły dzieci urodzone w 2007 roku oraz te, które urodziły się od stycznia do czerwca 2008 roku. W tym roku w szkołach ponadpodstawowych rozpocznie naukę więc około półtora rocznika. Z kolei Katarzyna Plucińska z Urzędu Miasta podkreśla, że Poznań przygotował odpowiednią liczbę miejsc dla swoich kandydatów:

Absolwentów klas ósmych w Mieście Poznaniu, szkół, dla których jesteśmy organem prowadzącym, było 5 288. W rekrutacji podstawowej przygotowaliśmy 7 692 miejsca - jest to ponad 2 tysiące więcej miejsc dla absolwentów innych szkół z ościennych powiatów i nie tylko.

Osoby, które nie dostały się do żadnej szkoły średniej, mogą wziąć udział w rekrutacji uzupełniającej, w której przygotowano 2 651 miejsc. Każdy poznaniak znajdzie swoje miejsce w szkole. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że w powiecie poznańskim było około 6 tysięcy absolwentów, lecz miejsc w rekrutacji podstawowej było około 2 tysięcy.

Jak dobrze znasz uniwersum Gry o tron i Rodu smoka? QUIZ tylko dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 10
Co jest cechą charakterystyczną rodu Targaryenów?
Gra o tron i Ród smoka: QUIZ
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE