Ta miejscowość ma najdłuższą nazwę w Wielkopolsce. Czy wiesz, gdzie ona się znajduje?

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Ta miejscowość ma najdłuższą nazwę w Wielkopolsce. Czy wiesz, gdzie ona się znajduje?

Ciekawostki

Ta miejscowość ma najdłuższą nazwę w Wielkopolsce. Czy wiesz, gdzie ona się znajduje?

2023-12-11 10:21

Z ilu liter składają się najdłuższe nazwy miejscowości w Polsce? Wiadomo, że dłuższe nazwy mają wsie niż miasta. Niekiedy wsie mają aż trzy człony, co zdecydowanie wydłuża nazwę. Sprawdziliśmy, jakie miasta i wsie mają najdłuższe nazwy w Wielkopolsce. Wiecie, gdzie one się znajdują?

Najdłuższe nazwy miejscowości w Polsce

Zastanawialiście się kiedyś, jaka jest najdłuższa nazwa miejscowości w Polsce? Tym miastem jest Ostrowiec Świętokrzyski (22 litery). Zdecydowanie dłuższe nazwy mają wsie niż miasta. Numerem jeden w Polsce jest wieś Przemieście Szczebrzeszyńskie, która ma aż 29 liter!

Najdłuższe nazwy miejscowości w Wielkopolsce

Miejscowości w woj. wielkopolskim nie mają aż tak długich nazw. Jeśli chodzi o miasto to liderem w regionie jest Grodzisk Wielkopolski (20 liter). Najdłuższą nazwę ma jednak wieś Bierzwienna Długa-Kolonia, która składa się z trzech członów i ma aż 24 litery.

Okazuje się, że w Wielkopolsce jest wiele wsi, które mają 22 litery. Są to Barłożnia Gościeszyńska, Dębno Poproboszczowskie, Jaroszewice Grodzieckie, Jaroszewice Rychwalskie, Kiełczew Smużny Pierwszy, Stare Paprockie Holendry i Stara Przysieka Pierwsza.

Co wiemy o Brzewienna Długa-Kolonia?

Brzewienna Długa-Kolonia to wieś, która znajduje się w powiecie kolskim, w gminie Kłodawa. W 2022 roku liczyła 512 mieszkańców.

Wielkopolska prokuratura rozbiła narkotykowy gang
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE