Najbogatszy Polak mieszka w Wielkopolsce. Mało kto wie, jak wygląda. Kim jest właściciel Dino?

i

Autor: Łukasz Świerczewski, CC BY-SA 4.0/ pixabay.com Najbogatszy Polak mieszka w Wielkopolsce. Mało kto wie, jak wygląda. Kim jest właściciel Dino?

Pieniądze

Najbogatszy Polak mieszka w Wielkopolsce. Mało kto wie, jak wygląda. Kim jest właściciel Dino?

2023-05-28 11:07

Dino to polska sieć sklepów, która rozwija się w bardzo szybkim tempie. Swoją siedzibę ma w Krotoszynie (woj. wielkopolskie), a jej właścicielem jest Tomasz Biernacki, który jest od wielu lat jednym z najbogatszych Polaków. Kim jest tajemniczy miliarder? Jego życie jest owiane wielką tajemnicą.

Kim jest właściciel sieci Dino?

Właścicielem sieci Dino jest Tomasz Biernacki. Urodził się on 22 grudnia 1973 roku. Mieszka w Krotoszynie i to tam znajduje się główna siedziba firmy, która powstała w 1999 roku, a od kilku lat jest jedną z najpopularniejszych w Polsce.

Lista najbogatszych Polaków "Forbes" 2023

Tomasz Biernacki w 2023 roku uplasował się na drugiej pozycji listy najbogatszych Polaków magazynu „Forbes” z majątkiem wycenianym na 19,8 mld złotych! Najnowszy ranking został opublikowany 23 lutego 2023 roku.

Z kolei w rankingu najbogatszych Polaków opublikowanym przez "Wprost" w 2022 roku Biernacki zajął pierwsze miejsce. To są jednak nieliczne informacje, jakie znamy na temat właściciela sieci Dino.

Tajemniczość Tomasza Biernackiego

Tomasz Biernacki nie udziela wywiadów i tak naprawdę mało osób wie, jak on wygląda. Money.pl informuje, że jest on wyczulony na punkcie podsłuchów, a ponad wszystko ceni lojalność. Ponadto Biernacki nie używa nowoczesnej technologii i nie posiada adresu e-mail. - To człowiek, który przez lata wypracował swoje przyzwyczajenia, aby zminimalizować możliwość podsłuchów i zmaksymalizować poczucie prywatności - powiedział w rozmowie z money.pl jeden z najbliższych współpracowników Tomasza Biernackiego.

Współpracownicy anonimowo zdradzają w rozmowie z money.pl, że każdy przed spotkaniem z Biernackim musi zostawić urządzenia elektroniczne przed wejściem do jego gabinetu.

Sklepy Dino w całej Polsce

Pod koniec 2022 roku w Polsce było 2156 sklepów Dino. Większość z nich znajduje się na terenie województw: wielkopolskiego i lubuskiego. Wiele na to wskazuje, że w najbliższych miesiącach będą powstawać kolejne sklepy, także we wschodniej Polsce.

Rekordowe zyski Dino

Spółka ujawniła nowy raport kwartalny. Wynika z niego, że przychody grupy wyniosły ponad 5,5 mld zł, czyli wzrosły o 43,8 procent rok do roku. Takie przychody zaskoczyły analityków, którzy spodziewali się wyników o kilkadziesiąt milionów niższych. Rekordowy okazał się także zysk netto grupy Dino Polska. W pierwszym kwartale 2023 roku wypracowała ona 270,7 mln zł. I w tym przypadku wynik przebił oczekiwania ekspertów.

Dino to jeden z wielu biznesów Biernackiego

Sieć sklepów Dino jest doskonale znana wszystkim Polakom. Tomasz Biernacki posiada także inne firmy. W 2003 nabył większościowy pakiet udziałów w firmie Agro-Rydzyna. Ma on także udziały w firmach budowlanych, które budują markety Dino.

Napad na sklep w Kobyłce. Jedna osoba nie żyje! Co tam się wydarzyło?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE