Najbiedniejsze gminy w Wielkopolsce. W tych miejscach życie nie jest łatwe [LISTA]

i

Autor: Google Street View Najbiedniejsze gminy w Wielkopolsce. W tych miejscach życie nie jest łatwe [LISTA]

Ranking

Najbiedniejsze gminy w Wielkopolsce. W tych miejscach życie nie zawsze jest lekkie, łatwe i przyjemne [LISTA]

2023-10-02 10:36

Jaka gmina w województwie wielkopolskim jest najbiedniejsza? Ostatnie lata pokazały, że sytuacja ekonomiczna wielu samorządów jest bardzo trudna. Sprawdziliśmy, którym gminom nie wiedzie się najlepiej i przygotowaliśmy listę 10 najbiedniejszych gmin z regionu. Publikujemy ją w materiale poniżej.

Przygotowaliśmy zestawienie 10 najbiedniejszych gmin z województwa wielkopolskiego. Zostało ono opracowane na podstawie opublikowanych przez Ministerstwo Finansów wskaźników dochodów podatkowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Podstawą do ich wyliczenia były dane o dochodach podatkowych za 2020 rok według stanu na 30 czerwca 2021 rok.

Najbogatszą gminą w Wielkopolsce - według raportu - jest gmina Suchy Las. Na jednego mieszkańca przypada tu 6716,03 złotych. Drugie miejsce przypadło gminie Tarnowo Podgórne (6081,77 zł), a trzecie gm. Baranów (4894,58 zł).

Gmina Poznań jest w tym zestawieniu dopiero na 14. miejscu. Na jednego mieszkańca przypada 3277,10 zł.

Najbiedniejsze gminy w woj. wielkopolskim [LISTA]

Województwo wielkopolskie ma 226 gmin (19 miejskich, 90 miejsko-wiejskich i 117 wiejskich). Jaka gmina jest najbiedniejsza? Listę dziesięciu najbiedniejszych gmin w województwie wielkopolskim publikujemy poniżej.

Potworna BIEDA! Polacy szperają w ŚMIETNIKACH. Serce mi KRWAWI | Komentery
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE