PRZYRODA

Nadleśniczy uchwycił wilka na zdjęciu. Są w wielkopolskich lasach!

2023-03-20 11:23

W ostatnim czasie coraz więcej internautów zamieszcza zdjęcia wilków, które pojawiają się w wielkopolskich lasach. Spektakularne okazało się spotkanie na terenie leśnictwa Królewiec w Nadleśnictwie Bolewice dla leśniczego, który zrobił przepiękne zdjęcia wilka.

Niecodzienne fotografie udało się wykonać nadleśniczemu Nadleśnictwa Bolewice Grzegorzowi Gaczyńskiemu. Udało mi się z niedużej odległości zarejestrować spacer... wilka, który przechadzał się w okolicy lasu w leśnictwie Królewiec, które znajduje się na terenie m.in. Jabłonki Starej w gminie Miedzichowo.

Jak podaje WWF populacja wilków w Polsce liczy od 850 do 1 tys. osobników. Najwięcej wilków żyje w województwach podkarpackim, małopolskim, podlaskim i warmińsko-mazurskim.

Jak się zachować w przypadku napotkania wilka? Przede wszystkim należy zachować spokój. Wilk nie stanowi zagrożenia dla człowieka. Zazwyczaj spotkania z wilkami trwają kilka, kilkanaście sekund, jak tylko drapieżnik zorientuje się, że ma do czynienia z człowiekiem, odejdzie w drugą stronę. Ponadto wbrew fałszywym opiniom, samice wilków nie bronią młodych, więc nie należy obawiać się ataku wilka na człowieka w przypadku spotkania wilczych szczeniąt. Udając się na spacer do lasu z psem, pamiętajmy, że zgodnie z ustawą o lasach, jesteśmy zobowiązani do trzymania psa na smyczy. Uchroni go to przed ewentualną nieprzyjemną konfrontacją z wilkiem.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE