Na ul. Krzywoustego ma być równiej i bezpieczniej

i

Autor: PIM Poznań

Na ul. Krzywoustego ma być równiej i bezpieczniej

2022-02-07 18:05

Kierowcy, utrudnienia na ul. Bolesława Krzywoustego będą czekać na Was także w tym roku. Modernizowana będzie nitka wylotowa z Poznania między zjazdem na Szczepankowo a węzłem autostradowym Krzesiny.

W ubiegłym roku remontowana była nitka w stronę Poznania. Na Krzywoustego ma być wygodniej i bezpieczniej.

Oprócz naprawy nitki w kierunku węzła w ramach tego zadania powstaną także między innymi opaska z płyt betonowych, nowe krawężniki, do tego też ulepszone zostaną pobocza i zamontowane zostaną nowe bariery ochronne.

Powiedziała nam Paulina Nowicka z Poznańskich Inwestycji Miejskich. W organizowanych w tym roku przetargach na inwestycje drogowe, na przykład na modernizację Kolejowej, był problem z wyborem wykonawcy. Składane oferty były wyższe od zakładanego budżetu. Tutaj było inaczej.

Ogłosiliśmy w styczniu postępowanie przetargowe na wykonanie prac budowlanych. Wpłynęły trzy oferty, z czego jedna mieści się w założonym budżecie.

Prace budowlane na wylotówce mają się zacząć jeszcze w pierwszej połowie roku. Potrwają mniej więcej tyle, co te ubiegłoroczne, czyli nieco ponad miesiąc.

Sonda
Polska. Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE