działki łazarz

i

Autor: Rada osiedla św. Łazarz

Na Łazarzu, zamiast ogródków działkowych może powstać park. Działkowcy protestują

2023-02-07 16:58

Otwartej przestrzeni zielonej chcą łazarscy radni, którzy złożyli już stosowne uwagi do Miejskiego Studium Zagospodarowania przestrzennego.

Park w miejscu ogródków działkowych między ulicami Potockiej, Dmowskiego, Hetmańską i Kolejową? Tego chcą łazarscy radni, którzy złożyli już stosowne uwagi do Miejskiego Studium Zagospodarowania przestrzennego.

Łazarz to jest dzielnica w centrum miasta, ogródki działkowe były tworzone 100 lat temu, kiedy to były peryferia i ich funkcja była zupełnie inna. W tej chwili w gęsto zaludnionym śródmieściu bardziej potrzebne są nam ogólnodostępne tereny zielone dla wszystkich mieszkańców, niż ta zieleń dostępna tylko dla grupy wybranych- mówi Andrzej Janowski przewodniczący zarządu Osiedla św. Łazarz.

Przeciwko likwidacji ogródków protestują działkowcy.

Nie ma na to naszej zgody, tym bardziej że przewodniczący rady osiedla nie przeprowadził ani z działkowcami, ani z mieszkańcami konsultacji, a wypadałoby- mówi Barbara Jęczmionka prezes ogrodu działkowego im. Kopczyńskiego

Teraz sprawą zajmą się prezydent i Rada miasta. Jeśli park zostanie wpisany do studium, będzie mógł powstać w perspektywie kilkunastu, lub nawet kilkudziesięciu lat.