Muzeum Motoryzacji na MTP zaprasza na ostatni weekend niezwykłej wystawy!

2021-05-10 11:06 Artykuł sponsorowany
Muzeum Motoryzacji MTP Poznań
Autor: MTP Poznań Muzeum Motoryzacji MTP Poznań

Muzeum Motoryzacji w Poznaniu, które działa od lutego w Pawilonie 2 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, już 16 maja zakończy swoją działalność. To już ostatnia szansa na zobaczenie niezwykłej ekspozycji, która cieszyła się dużym zainteresowaniem poznaniaków.

Na zwiedzających czeka ponad 150 zabytkowych pojazdów z różnych stron świata, które prezentowane są w specjalnie zaaranżowanych strefach, z podziałem na kraje oraz epoki.

Muzeum zaprasza w sobotę oraz niedzielę w godzinach 10:00 -17:00

Bilety można nabyć online na stronie: https://tobilet.pl/bilety-muzeum-motoryzacji.html

Muzeum Motoryzacji MTP Poznań
Autor: MTP Poznań Muzeum Motoryzacji MTP Poznań

Wspólna inicjatywa Automobilklubu Wielkopolski i Muzeum Narodowego Rolnictwa w Szreniawie oraz gospodarza terenu - Grupy MTP.

Utworzenie nowego miejsca na mapie atrakcji w Poznaniu z historycznymi pojazdami było możliwe dzięki zaangażowaniu członków Automobilklubu Wielkopolski oraz Muzeum Narodowego Rolnictwa w Szreniawie, z których pochodzą zgromadzone w muzeum egzemplarze. Wyjątkowe pojazdy potrzebują szczególnego miejsca, dlatego z pomocą wyszła Grupa MTP, która jako gospodarz terenu udostępniła historyczny Pawilon 2, zwany wcześniej Halą Przemysłu Ciężkiego.

Klasyczne egzemplarze z różnych epok

Wystawa została podzielona na kilka stref tematycznych: zaczynając od początku masowej motoryzacji z linią produkcyjną Henry’ego Ford’a poprzez amerykańskie klasyki, wśród których wyjątkowym eksponatem jest 113-letni REO Gentelman’s Roadster aż po inne, wyjątkowe pojazdy z całego świata.

Muzeum Motoryzacji MTP Poznań
Autor: MTP Poznań Muzeum Motoryzacji MTP Poznań

Swoje strefy mają samochody francuskie, brytyjskie i włoskie, znalazło się też miejsce na specjalnie zaaranżowany kemping w klimacie PRL.

W części muzeum dedykowanej naszym zachodnim sąsiadom zobaczymy podział motoryzacji na RFN i NRD, rozdzielonej murem berlińskim. Perełkami w tej części są: Mercedes W108/280SE z 1971 roku, BMW E9 z 1973 roku czy DKW F-5 z 1936 roku oraz ciekawa kolekcja trabantów.

Muzeum Motoryzacji MTP Poznań
Autor: MTP Poznań Muzeum Motoryzacji MTP Poznań

Nie zabraknie oczywiście kultowych samochodów z czasów PRL-u, takich jak: Warszawy, Fiaty 125p, 126p, Tarpany czy Żuki. W otoczeniu trzepaka, campingu i innych przedmiotów z lat 60, 70 i 80-tych tworzą wyjątkowy klimat wystawy.

Ostatnimi samochodami, które zostały sprowadzone do muzeum są Citroen B11(BN11)/ Sedan z 1952 roku, Citroen 2CV/Sedan z 1987 roku, a także Standard Flying 12 z dolnozaworowym silnikiem z 1939 roku. Pojazdy stanęły w strefie francuskiej, w której będzie można znaleźć również inne interesujące klasyki.

Muzeum Motoryzacji MTP Poznań
Autor: MTP Poznań Muzeum Motoryzacji MTP Poznań

Oprócz zabytkowych samochodów osobowych znajdziemy także stare rowery, wojskowe pojazdy opancerzone oraz motocykle wykorzystywane podczas II Wojny Światowej. W muzeum każdy znajdzie coś dla siebie, dlatego zapraszamy wszystkich, którzy chcą spędzić mile czas w otoczeniu pięknych zabytkowych pojazdów.

Otwarcie muzeum jest możliwe dzięki zmianom, które zostały wprowadzone w rozporządzeniu rady ministrów dotyczącym działalności ośrodków kultury oraz muzeów. Zniesienie obostrzeń pozwoliło na utworzenie nowego miejsca na mapie atrakcji w Poznaniu z zabytkowymi pojazdami.

Muzeum Motoryzacji MTP Poznań
Autor: MTP Poznań Muzeum Motoryzacji MTP Poznań

Muzeum Motoryzacji w pawilonie nr 2 jest czynne jeszcze tylko 15 i 16 maja w godzinach 10:00-17:00. Bilety do muzeum będą dostępne online na stronie www.tobilet.pl Wejście do muzeum znajduje się.

W trosce o bezpieczeństwo zwiedzających na terenie muzeum obowiązuje nakaz zakrywania ust oraz nosa a także dodatkowo zalecane jest skorzystanie z pojemników z płynem do dezynfekcji.

Więcej informacji jest dostępnych na stronie: www.muzeumklasykow.pl

Zapraszamy serdecznie!

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE