Multimedialny Poznań! Miejska mapa 3D wciąż się rozrasta! [LINK]

2020-02-05 9:44
Multimedialny Poznań
Autor: www.poznan.pl

Trójwymiarowa mapa Poznania pokazuje już nie tylko budynki, ale też skwery i tereny zielone. Nie widzieliście? To zobaczcie! Podpowiadamy gdzie!

Multimedialna mapa Poznania to w skali kraju unikalny projekt. Od niedawna można wyszukać na niej nie tylko budynki, ale też skwery i miejskie tereny zielone. Przykładem jest park Bambrów Poznańskich, odwzorowany tak dokładnie, że na mapie można rozpoznać gatunki i zobaczyć wysokość drzew! Dane wprowadzono, opierając się na dokumencie, który powstał w wyniku inwentaryzacji parku. 

Żeby móc skorzystać z nowej funkcji, należy wyświetlić na modelu odpowiednią warstwę - dostępną w grupie głównej o nazwie "Zagospodarowanie parków, skwerów". 

Jak informuje portal poznan.pl:

Dzięki mapie można łatwiej planować zmiany i sprawniej zarządzać miastem. Model 3D obejmuje cały obszar Poznania, czyli 262 km2 powierzchni miasta i blisko 100 tys. budynków. Trójwymiarowa wizualizacja jest wsparciem dla prac nad planowaniem i zagospodarowaniem przestrzennym, ułatwia podejmowanie decyzji dotyczących gospodarki nieruchomościami czy ochrony środowiska. Mapa 3D wzbogaca też ofertę dla firm planujących rozpocząć inwestycje budowlane na terenie miasta.

Chcecie sami zobaczyć Poznań w 3D? Wystarczy, że klikniecie w LINK!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE