Mrozy dały się we znaki w całym regionie. Czy w Wielkopolsce są pierwsze ofiary zimy?

2021-01-18 11:47
Bezdomni w Starachowicach
Autor: SM Starachowice

Sezon zimowy oraz utrzymujące się niskie temperatury powietrza stanowią duże zagrożenie dla osób bezdomnych oraz samotnie zamieszkujących. Poznańscy policjanci prowadzą systematyczne kontrole miejsc przebywania takich osób poza ośrodkami wsparcia a w samej Wielkopolsce w ubiegły weekend znaleziono zwłoki dwóch osób, które mogłyby ofiarami zimna.

Poznańscy policjanci oraz przedstawiciele różnych instytucji pomocowych prowadzą działania oraz kontrole miejsc przebywania osób bezdomnych. Niskie temperatury powietrza są dużym zagrożeniem dla osób, które nie mają stałego schronienia. Działania te mają na celu diagnozę problemu bezdomności oraz niesienie pomocy osobom potrzebującym. Celem akcji jest również uchronienie osób pozbawionych dachu nad głową przed różnymi niebezpieczeństwami oraz oferowanie im wszechstronnej pomocy.

W miniony weekend, kiedy panowały niskie temperatury odkryto zwłoki dwóch osób. Pierwsze z nich, ciało mężczyzny odkryto w sobotę wieczorem, na jednej z budowy w Lesznie. Z kolei w niedzielę, pod Pleszewem także odkryto zwłoki 52-letniego mężczyzny. Jak wyjaśnia policja, na razie nie można w stu procentach potwierdzić, czy śmierć obu mężczyzn nastąpiła w skutek wychłodzenia organizmu.

Trener polskich skoczków po konkursie indywidualnym w Zakopanem

Policjanci apelują, by zwracać uwagę na osoby bezdomne, samotne czy też nietrzeźwe, które mogą stać się ofiarami wychłodzenia, albowiem jeden telefon na numer alarmowy 112 może uratować ludzkie życie!

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE