Mniej wniosków o wymianę kopciuchów trafiło do urzędu miasta

2022-08-09 19:52
Kopciuchy
Autor: źródło: facebook Jerzy Zawodnik

Mimo że miasto przeznaczyło na wymianę kopciuchów więcej środków niż w zeszłym roku i wydłużyło możliwość składania wniosków, to zainteresowanie programem było mniejsze.

Jak mówi Magdalena Żmuda z Urzędu Miasta Poznania, wpływ na to miało kilka czynników, między innymi wojna na Ukrainie.

Ceny i wzrost inflacji, a także ta niepewność rynkowa powoduje, że mieszkańcy się wstrzymują. Czasami zdarza się tak, że składają wnioski do Kawki Bis, ale w trakcie wycofują się dlatego, że ceny są wysokie i nie są pewni, czy nie lepiej z tym procesem się zatrzymać.

Poznaniacy stare piece wymieniają najczęściej na ogrzewanie gazowe, jednak wzrost cen źródeł energii i inflacja wpłynęły na to, że więcej osób zdecydowało się na odnawialne źródła energii.

Wzrosło nam znacząco takie rozwiązanie jak pompy ciepła - to jest 106 pieców, czy też pompa ciepła połączona z fotowoltaiką, to jest ten nasz ostatni próg - 20 tysięcy złotych dotujemy w tym przypadku - tutaj mamy też 34 piece.

Miasto przeznaczyło na program Kawka Bis 15 milionów złotych. Wykorzystanych będzie ponad 9 milionów, to o około milion złotych mniej niż przed rokiem. Niewykorzystane środki trafią najprawdopodobniej na przyszłą edycję tego programu.​

Zabobony i przesądy w Polsce. Czy znasz je wszystkie?

Pytanie 1 z 9
Gdy kobieta ładnie wygląda w ciąży to...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE