UAM

i

Autor: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Polityka

Minister Nauki przyjedzie do Poznania. Będą protesty studentów

Drugi raz od początku swojego urzędowania do Poznania zawita minister nauki i szkolnictwa wyższego Dariusz Wieczorek. Pierwszy raz był tu w połowie grudnia, gdy aktywiście protestowali przed zamknięciem akademika Jowita. Teraz będzie gościem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Znów zapowiadany jest protest

Minister Dariusz Wieczorek odwiedzi Poznań

W czwartek, 4 kwietnia o 12:30 odbędzie się spotkanie z ministrem nauki i szkolnictwa wyższego Dariuszem Wieczorkiem ze studentami wszystkich uczelni w Wielkopolsce w Collegium Iuridicum Novum UAM. Minister chce poznać środowisko akademickie i poznać propozycje zmian w szkolnictwie wyższym okiem zainteresowanych.

Społecznicy znów będą protestować!

Społecznicy z Studenckiej Inicjatywy Miejskiej nie dadzą o sobie zapomnieć. 4 kwietnia, g. 12, przed Collegium Iuridicum Novum odbędzie się protest poprzedzający wizytę Ministra Nauki, Dariusza Wieczorka. Podczas okupacji DS Jowita w Poznaniu złożono nam wiele deklaracji i obietnic – mamy nadzieję, że nie były one puste. Minister zapewniał, że nasz głos zostanie usłyszany. Na razie nie podjął w związku z tym żadnych działań. Do rozmów zostali natomiast zaproszeni przedstawiciele i przedstawicielki samorządu. Przypominamy, że zarówno Samorząd UAM, jak i PSRP, od początku naszych działań dotyczących socjalnych problemów studenckich sprzeciwiały się postulatom wysuwanym przez studentów i studentki zrzeszone w Kołach Młodych Inicjatywy Pracowniczej i Studenckiej Inicjatywie Mieszkaniowej - przekazali członkowie SIM w Poznaniu.

Książka wspominająca protest w Jowicie w Poznaniu

W grudniu 2023 trwał protest studenckich aktywistów w Domu Studenckim Jowita, która miała zostać zamknięta. Zakończył się tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. W czwartek, 4 kwietnia w Collegium Maius UAM w Poznaniu o godzinie 19:00 odbędzie się poznańska premiera książki "Jowita zostaje".

Zobaczcie zdjęcia z przed roku z protestu w DS Jowita

Wielki protest taksówkarzy w centrum Warszawy. Wojna o 1zł!