Mieszkańcy mogą pomóc w tworzeniu planu dla Metropolii Poznań!

2023-01-24 16:08
Metropolia Mobilna
Autor: Stowarzyszenie Metropolia Poznań

Poruszanie się po Poznaniu i powiecie ma być coraz łatwiejsze. Ruszyły prace nad Planem Zrównoważonej Mobilności dla Metropolii Poznań do 2040 roku. Dokument jest konsultowany z mieszkańcami.

Ograniczenie ruchu samochodowego na rzecz transportu zbiorowego i bezemisyjnego - to plany miasta i powiatu na kolejne lata! W szukaniu rozwiązań pomóc mają mieszkańcy. Do 31 stycznia można wziąć udział w elektronicznej ankiecie. Odpowiedzi będą brane pod uwagę przy tworzeniu Planu Zrównoważonej Mobilności dla Metropolii Poznań do 2040 roku.

- Plan chce zdiagnozować problemy transportowe i potrzeby obecne oraz te prognozowane mieszkańców, w zakresie właśnie przemieszczania się, dojazdów do pracy, do różnego typu usług i kultury

mówi nam Ewelina Jankiewicz ze Stowarzyszenia Metropolia Poznań. I dodaje, że działania mają ułatwić mieszkańcom poruszanie się po mieście.

- Każdy z nas ma problemy podczas dojazdu z różnymi rzeczami. Warto o tym powiedzieć, żebyśmy mogli dostosować tą infrastrukturę dla nas mieszkańców, żebyśmy częściej i chętniej wybierali rowery, transport publiczny, podróże piesze.

Plan Zrównoważonej Mobilności dla Metropolii Poznań́ ma powstać dla Poznania, powiatu poznańskiego i jego 17 gmin, ale także Szamotuł, Obornik, Skoków i Śremu.

Jak dobrze znasz tabliczkę mnożenia?

Pytanie 1 z 27
2x8=?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE