Miejski Konserwator Zabytków zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa!

2021-10-21 15:37
Kamienica
Autor: Urząd Miasta w Poznaniu

Miejski Konserwator Zabytków zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa! Chodzi o poznańską kamienicę przy ulicy Podgórnej 7. Budynek jest opuszczony od 3 lat. Właściciel wstrzymał jego przebudowę i pozostawił obiekt bez odpowiedniego zabezpieczenia. Teraz kamienica nadaje się wyłącznie do rozbiórki.

Miejski Konserwator Zabytków zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa! Chodzi o poznańską kamienicę przy ulicy Podgórnej 7. Ten duży budynek jest opuszczony od 3 lat i cały czas niszczeje. Powodem jest to, że właściciel wstrzymał jego przebudowę i pozostawił obiekt bez odpowiedniego zabezpieczenia:

Ostatecznie Miejski Konserwator wydał decyzję na rozbiórkę. Przy czym, tak naprawdę z konieczności bezpieczeństwa i stanu do którego ten obiekt został doprowadzony

mówi Jacek Maleszka z Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków w Poznaniu. I dodaje, że w 2018 roku, zgodnie z decyzją urzędu, właściciel budynku wykonał część remontu, między innymi, rozebrał dach, a następnie wstrzymał dalsze prace i wystąpił z wnioskiem o rozbiórkę kamienicy. Jednocześnie przedstawił koncepcję nowoczesnej zabudowy w tym miejscu. Wtedy miejski konserwator odmówił rozbiórki.

W założeniu i idei ochrony tych układów urbanistyczno-architektonicznych jest to, żeby w miejscach, w których one istnieją, starać się je podtrzymywać i pokazywać ten historyczny wygląd miasta.

Teraz Miejski Konserwator Zabytków zgodził się na rozbiórkę. Według niego nie da się już uratować kamienicy, a ewentualne odtwarzanie jej wyglądu nie ma sensu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE