Uchwała krajobrazowa przeszła na Radzie Miasta Poznania

i

Autor: Jacek Jaśkowiak/Facebook Uchwała krajobrazowa przeszła na Radzie Miasta Poznania

Będzie nowy tekst uchwały krajobrazowej

Miasto uwzględni uwagi wojewody do uchwały krajobrazowej

2023-03-06 12:09

W zeszłym tygodniu wojewoda unieważnił uchwałę krajobrazową miasta Poznania, początkowo prezydent zapowiadał odwołanie, jednak teraz zapadła decyzja o ponownym rozpoczęciu prac nad tekstem uchwały z uwzględnieniem zarzutów wojewody.

Miasto nie zaskarży do sądu decyzji wojewody w sprawie unieważnienia uchwały krajobrazowej. Taka decyzja ma przyśpieszyć jej ponowne uchwalenie.

Jesteśmy skłonni i chcemy wrócić do procedury, sam wojewoda wytknął nam 3 błędy, my się z nimi absolutnie nie zgadzamy, nie zmienia to faktu, że poście na drogę sądowo-administracyjną przedłużyłoby po raz kolejny zakres procedury.

-Powiedział nam Tobiasz Wichnowski, zastępca architekta miasta i dodał, że urzędnicy będą teraz pracować nad kolejną nowym tekstem uchwały.

Skłaniamy się ku temu, żeby wracać do procedury i radnym rekomendować zmiany w tekście zgodnie z życzeniami wojewody i przyjęcie tekstu uchwały tak, jak zażyczył sobie tego wojewoda, on nam merytorycznie specjalnie dużo nie zmienia- dodaje Wichniowski  

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowa uchwała krajobrazowa powinna być gotowa w lipcu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE