Miały trafić do niewoli, teraz wracają do zdrowia!

2020-02-17 12:49
Tygrysy Poznań
Autor: Facebook - ZOO Poznań

Dzisiaj światowy dzień kota, z tej okazji postanowiliśmy sprawdzić jak miewa się Gogh i Khan. To tygrysy uratowane z niewoli przez poznańskie ZOO.

Gogh i Khan powoli wracają do zdrowia, chociaż ich stan nie jest najlepszy. Gogh ma problemy z układem pokarmowym, a Khan z tylnymi łapami.

Staramy się jak możemy. To są dwa dziadunie, które najwięcej przeszły i są zmęczone życiem. Wygrzewamy je, karmimy najlepiej jak możemy i zapewniamy spokój.

Mówi rzeczniczka ZOO Małgorzata Chodyła. Obecnie trwa budowa wybiegu dla Gogha i Khan. Tygrysy na przełomie wiosny i lata dostaną do dyspozycji 3,5 tysiąca metrów kwadratowych, a do tego basen. Wszystko dzięki publicznej zbiórce.

Dzięki tym pieniądzom powstanie wybieg. Mamy nadzieję, że mieszkańcy będą mogli zobaczyć Gogha i Khana i poznać ich bliżej.

Tygrysy razem z pięcioma innymi miały trafić z Włoch do Rosji. Piątka została przewieziona do azylu w Hiszpanii. Natomiast Gogh i Khan ze względu na stan zdrowia zostali w Poznaniu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE