Propozycje zmian Parku Kasprowicza gotowe

i

Autor: fot. Pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne Propozycje zmian Parku Kasprowicza gotowe

Miał być basen, będzie park! Park Kasprowicza w nowej wersji!

2020-03-31 9:28

Niedługo w Parku Kasprowicza mogą pojawić się spore zmiany. Nowa koncepcja zagospodarowania parku jest gotowa. Naturalny plac zabaw, ogród deszczowy, czy sportowa polana to tylko niektóre pomysły.

Po wycofaniu się z budową basenu w Parku Kasprowicza Urząd Miasta wychodzi z nową propozycję zagospodarowania terenu. Nowy plan zakłada m.in większą funkcjonalność parku.

Przedstawiamy koncepcję zagospodarowania parku, jako atrakcyjnego miejsca spotkań i aktywności na świeżym powietrzu, która odpowiada na obecne potrzeby klimatu. Chcielibyśmy, aby park Kasprowicza nadal spełniał swoje dotychczasowe funkcje w nowej, lepszej odsłonie

mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. Według planu park miałby zostać  podzielony na kilka stref. Każda miałaby swój unikalny charakter i byłaby przeznaczona do różnej formy wypoczynku. W strefie najbardziej publicznej spotykaliby się poznaniacy, biorący udział w wydarzeniach w Arenie. Ta strefa ma mieścić się właśnie przy hali.

Strefy w Parku Kasprowicza

i

Autor: fot. UMP/mat.pras. Strefy w Parku Kasprowicza

czytamy w informacji Urzędu Miasta. Dodajmy, Park Kasprowicza to jeden z największych terenów zielonych na Łazarzu.

Posłuchaj, ile czasu koronawirus żyje poza organizmem. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami

Zakaz wychodzenia z domu. Co można, a czego nie można robić? Sprawdź, czy wiesz!

Pytanie 1 z 10
Ile osób może od 25 marca MAKSYMALNIE jechać jednym autobusem?

Kolejne strefy miałyby służyć m.in. do relaksu i aktywnego spędzania czasu. Mieścić się tam mają naturalne place zabaw czy sportowe polany. Ponadto ma powstać tzw. "pętla aktywności", z której korzystać będą mogli biegacze oraz spacerowicze. Oprócz tego władze miasta kładą duży nacisk na elementy zielone w parku.

Wśród wielu planowanych gatunków drzew dominują klony i lipy, ale w parku nie brakowałoby też akacji, brzóz, topoli, bukow czy świerków. Nowatorskim rozwiązaniem jest też planowany edukacyjny ogród deszczowy - miejsce, które nawet po obfitych opadach byłoby przyjazne poznaniakom w każdym wieku

ZOBACZ TAKŻE:

dr Paweł Grzesiowski: Wybory 10 maja? Spotkamy się przy urnach pogrzebowych [SUPER RAPORT]