Kuchnia

i

Autor: serwis prasowy marki Schneider Electric

Masz to w swoim domu? Te sprzęty można odliczyć od podatku!

2023-02-06 10:37

Zbliża się czas rozliczeń z Urzędem Skarbowym a co za tym idzie, Polacy będą musieli złożyć swój PIT i bardzo często coś dopłacą lub otrzymają zwrot podatku. Wiele osób może jednak skorzystać z dużej ilości ulg, jedną z nich jest ulga mieszkaniowa. Jakie sprzęty które wielu z nas ma w domu można odliczyć od podatku?

Już niebawem wszyscy składać będziemy swoje zeznania podatkowe. Jak okazuje się odliczyć od podatku możemy sobie wiele rzeczy, nawet takie o których byśmy nie pomyśleli. Okazuje się bowiem, iż możemy odliczyć sobie wiele przedmiotów które znajdują się... w naszych domach.

Ulga mieszkaniowa: ten sprzęt możesz odliczyć od podatku

Nie każdy wie, że przy rozliczaniu się z podatku można skorzystać z obniżki, którą daje ulga mieszkaniowa. Dzięki niej można odliczyć sprzęty będące standardowym wyposażeniem mieszkania. O jakich sprzętach, które mamy w swoich domach konkretnie mowa?

  • zakup oraz montaż kuchenki,
  • zakup płyty indukcyjnej i ceramicznej,
  • piekarnika,
  • zakup zmywarki,
  • zakup pralki, lodówki,
  • zakup szafki (jeśli stanowiła ona element mocowania umywalki),
  • okapy kuchenne, oświetlenie sufitowe i ścienne, meble w zabudowie kuchennej

To jednak nie koniec rzeczy, które możemy odliczyć sobie od podatku! Jeśli np. sprzedaliśmy mieszkanie, a do nowego lokalu zakupiliśmy płytę indukcyjną, zmywarkę i okap, możemy odliczyć te sprzęty od podatku.

Co ważne! Nie możemy liczyć na ulgę kupując małe AGD (np. ekspres do kawy, czajnik elektryczny, toster czy opiekacz do kanapek).

Pamiętajmy, żeby nie wyrzucać faktur, paragonów, umów z wykonawcami i innych papierów, które stanowią dokumentację wydatków na cele mieszkaniowe. We wspomnianych zaświadczeniach powinny się pojawić nasze pełne dane, daty oraz zapłacone kwoty.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE