Marsz papieski w Poznaniu. Tak wyglądają szczegóły wydarzenia

i

Autor: poznan.pl Marsz papieski w Poznaniu. Tak wyglądają szczegóły wydarzenia

Wydarzenia

Marsz papieski w Poznaniu się jednak nie odbędzie! Dlaczego? Znamy powody!

2023-04-01 13:46

Za kilka dni w całej Polsce odbywać się mają marsze papieskie, które mają być "wyrazem wsparcia dla Kościoła Katolickiego w czasie kryzysu wywołanego diabelskim atakiem uderzającym w nasze Świętości". W Poznaniu także zaplanowano to wydarzenie, ale okazuje się, że jednak zostanie odwołane. Dlaczego?

Marsz papieski w Poznaniu

W niedzielę (2 kwietnia) w całej Polsce odbędą się marsze papieskie. Ma to być wyraz wsparcia dla Kościoła Katolickiego.

- My-Pokolenie JP2 - wzrastające pod duchową opieką umiłowanego Ojca Świętego - wielkiego Polaka i Wielkiego Świętego, nie zgadzamy się na bulwersującą nagonkę środowisk liberalno-lewicowych i wrogich Kościołowi, który odbieramy jako atak bezpośrednio skierowany w środowiska patriotyczne. Stajemy więc w obronie naszej wiary, naszych rodzin i wszystkich ludzi, którzy pozostają wierni uniwersalnym wartościom takim jak: Bóg, Honor, Ojczyzna! - pisze Jacek Sommer, katechista archidiecezji poznańskiej, który chciał zorganizować marsz papieski w Poznaniu.

Marsz papieski w Poznaniu. Czy się odbędzie?

Marsz papieski w Poznaniu miał się rozpocząć w niedzielę (2 kwietnia) o godz. 20:00 na pl. Mickiewicza pod Pomnikiem Poznańskiego Czerwca. Uczestnicy mieli przejść przez Al. Niepodległości, Królowej Jadwigi do Drogi Dębińskiej i o 21:37 być pod Krzyżem Papieskim, by odśpiewać Barkę i Boże coś Polskę.

W środę (29 marca) "Gazeta Wyborcza" poinformowała, że marsz papieski w Poznaniu jednak się nie odbędzie. - Myślałem, że moja prywatna inicjatywa spotka się ze zrozumieniem poznańskich kręgów kościelnych, począwszy od Pałacu Arcybiskupiego, a skończywszy na lokalnych wspólnotach. Niestety, nic z tych rzeczy. Wszędzie napotykam na mur i opór. Jestem bezsilny wobec takiej postawy ze strony tych, od których spodziewałem się choćby moralnego wsparcia - przekazał organizator marszu "Gazecie Wyborczej".

Sommer podkreślił, że zmiana jest spowodowana chęcią uczestnictwa większości Polaków w Narodowym Marszu Papieskim w Warszawie. 2 kwietnia w Poznaniu odbędzie się tylko czuwanie modlitewne pod krzyżem papieskim na Łęgach Dębińskich o godzinie 15:00.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE