marsz 4 czerwca

i

Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI / SUPER EXPRESS / EAST NEWS

Z kraju

Marsz 4 czerwca to nie koniec. Jasna zapowiedź Donalda Tuska

2023-06-07 13:19

Po tym, jak marsz 4 czerwca przyciągnął na ulice Warszawy setki tysięcy uczestników, Donald Tusk zapowiedział kolejne spotkania z mieszkańcami polskich miast. Gdzie już wkrótce lider Platformy Obywatelskiej spotka się ze swoimi wyborcami?

Podczas środowej konferencji prasowej szef PO podziękował za udział w marszu, który 4 czerwca przeszedł ulicami Warszawy. Tusk zapowiedział również kolejne "spotkania na ulicach innych miast".

Czytaj również: Marsz 4 czerwca. Donald Tusk: dzisiaj na ulicach Warszawy jest nas pół miliona osób, to absolutny rekord

Marsz 4 czerwca. Donald Tusk zapowiada kolejne wydarzenia

- Wzywam wszystkich mieszkańców Poznania i Wielkopolski na 16 czerwca na Plac Wolności. A w następnych dniach będę także w Jeleniej Górze, we Wrocławiu i Kłodzku - powiedział szef PO.

- Wszędzie tam będziemy mieli, jak sądzę, bardzo dobrą sposobność pokazać znowu całej Polsce, całej Europie, ale też tym sceptykom, którzy nie chcieli wierzyć w to, co widzą w Warszawie, że to nie jest tylko odosobnione wydarzenie, że naprawdę 4 czerwca wszystko w polskiej polityce się zmieniło - podkreślił Tusk.

Według szefa PO, marsz 4 czerwca, oprócz rekordowej frekwencji, przyniósł również "pewien przełom w myśleniu" i pojawienie się pozytywnych emocji. - W Polsce bardzo wielu ludzi uwierzyło w to, że możliwa jest pozytywna zmiana i że nie jesteśmy skazani na kolejną kadencję tych, którzy doprowadzają tak wielu polskich obywateli o obywatelek czasem do skrajnej rozpaczy - ocenił.

Tusk zaznaczył, że Platforma Obywatelska nie zatrzymuje się, tylko "jedzie dalej". Poprosił również o mocne wsparcie podczas kolejnych wydarzeń na ulicach polskich miast.

Zabójstwo na Nowym Świecie. Policja zatrzymała sprawców!
Źródło: Marsz 4 czerwca to nie koniec. Jasna zapowiedź Donalda Tuska
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE