Karetka Stacji Pogotowia Ratunkowego Meditrans Siedlce trafi do Bachmutu na Ukrainie

i

Autor: Monika Półbratek

Uwaga

Mały Adaś z Poznania wysiadł z tramwaju, z kolei jego mama pojechała dalej. Chłopiec chciał dogonić pojazd

W czwartek 25 maja, ratownicy z pogotowia ratunkowego w Poznaniu wzięli udział w niecodziennej akcji. Sprawa dotyczy Adasia, małego chłopca, który wysiadł z tramwaju bez swojej mamy.

Ratownicy zaopiekowali się zapłakanym i zdezorientowanym chłopcem, który chciał dogonić tramwaj i przewieźli go na pobliski Komisariat Policji.

ZRM pomógł zagubionemu Adasiowi

Podczas realizacji jednego ze zleceń przy ulicy Grunwaldzkiej w Poznaniu, ratownicy zauważyli biegnące po torowisku płaczące dziecko. Jeden z ratowników mając na uwadze bezpieczeństwo dziecka, niezwłocznie dogonił chłopca i uspokoił. Jak się okazało, Adaś wysiadł z tramwaju, natomiast jego mama pojechała dalej. Zdezorientowany chłopiec chciał dogonić tramwaj.

Najprawdopodobniej podłożem zamieszania była nasza interwencja i chwilowe wstrzymanie ruchu tramwajów. Zapłakanego Adasia ZRM przewiózł na pobliski Komisariat Policji. Wspólnie z Policjantami ustalono szczegóły zdarzenia. Poinformowano operatorów numerów alarmowych i patrole Policji. Po niespełna godzinie chłopiec był już pod opieką przestraszonej mamy – informują w komunikacie ratownicy z pogotowania ratunkowego w Poznaniu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE