Mąka ze świerszczy podzieliła środowisko. Ksiądz Daniel Wachowiak wyraził ostrą opinię na ten temat

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe/ TT Daniel Wachowiak Mąka ze świerszczy podzieliła środowisko. Ksiądz Daniel Wachowiak wyraził ostrą opinię na ten temat

Mąka ze świerszczy dla zwykłych ludzi, a mięso tylko dla elit? Ksiądz z Piłki straszy!

2023-02-08 13:42

Mąka ze świerszczy to gorący temat w ostatnim czasie. Komisja Europejska wyraziła zgodę na wykorzystywanie jej do produkcji żywności. To mocno podzieliło wiele środowisk. Głos w sprawie zabrał ksiądz Daniel Wachowiak, który często wyraża swoje opinie na wiele tematów za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Mąka ze świerszczy do produkcji żywności

Jakiś czas temu Komisja Europejska wydała zgodę na to, aby mąka ze świerszczy była stosowana do wyrobu żywności. W związku z tym na unijny rynek będą mogły trafić produkty na bazie proszku z tych owadów. Tym samym tego typu mąka może być dodawana np. do pieczywa, herbatników, krakersów czy ciastek. Dyrektywa unijna wymienia dokładne zakresy dozwolonej objętości substancji w konkretnych wyrobach.

Ksiądz Daniel Wachowiak komentuje

Produkty, które pochodzą od owadów wzbudzają wielkie kontrowersje. Na ten temat wypowiedział się m.in. ksiądz Daniel Wachowiak, czyli proboszcz parafii pw. NMP Wniebowziętej w Piłce.

- Będziecie jeść świerszcze, a elita mięso i normalne potrawy. Będziecie przemieszczać się jak kiedyś chłopi jedynie wewnątrz wyznaczonego terenu, a klasa zwiedzać świat samolotami. Bo dziś jesteście tchórzami, którzy odrzucając Boga, są w stanie uwierzyć w każdą nowoczesną bzdurę - napisał w swoich mediach społecznościowych.

Komentarz duchownego dotarł do szerokiego grona internautów, którzy w dużej mierze zaatakowali ksiedza Wachowiaka. - Bardzo mi przykro to pisać, ale zaczynasz mylić powołania. A głoszenie wiary z propagowaniem programu politycznego. Danielu mam nadzieję, że to przemyślisz - napisał pan Krzysztof. Internauci podkreślili, że szarańczą żywił się m.in. Jan Chrziciel.

Nużeniec i nużyca. Robaki w oku wywołują dokuczliwą chorobę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE