Rogalowe pamiątki do kupienia w Poznaniu

i

Autor: Poznan.pl Rogalowe pamiątki do kupienia w Poznaniu

Magnesy, skarpetki, książki, szaliki, kominy, biżuteria - to wszystko z rogalami!

2021-11-10 14:23

W Poznaniu 11 listopada nie może się obyć bez rogali świętomarcińskich. Warto zatem zajrzeć do Informacji Turystycznej PLOT na Starym Rynku 59/60 przed dniem św. Marcina i zaopatrzyć się w rogalowe gadżety - magnesy, skarpetki, książki, szaliki-kominy, a nawet biżuterię.

Teraz jeden z symboli Poznania można mieć zawsze przy sobie, np. w postaci kolczyków w formie miniaturowych rogali świętomarcińskich. Do kompletu kupić można także rogalowy wisiorek. 

Nie zapomniano także o najmłodszych amatorach słodkości. Książka Elizy Piotrowskiej "Legenda o rogalach świętomarcińskich" adresowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym oraz pierwszych klas szkoły podstawowej. Dowiedzą się one z niej, kto pierwszy upiekł rogale i w jaki sposób zapoczątkowana przed wiekami tradycja przetrwała do czasów współczesnych. Publikacja jest napisana wierszem i wspaniale ilustrowana. Dowcipnie przedstawia historię rogali świętomarcińskich, a także dzieje św. Marcina, jednego z patronów miasta oraz przepis na wypiek tytułowego smakołyku. 

Miłośnicy gotowania z pewnością zwrócą uwagę na kuchenny fartuch z przepisem na rogale świętomarcińskie, którego z powodzeniem można używać przez cały rok. Na fartuchu został nadrukowany przepis i składniki potrzebne do przygotowania wypieku.  

W ofercie Informacji Turystycznej PLOT na Starym Rynku można znaleźć także kolorowe skarpety, magnesy, kubki, kartki czy szaliki. Wszystko to z rogalem świętomarcińskim w roli głównej. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE