Linie turystyczne w Poznaniu wyjadą też w nocy! [SZCZEGÓŁY]

2021-07-23 15:55
Zabytkowy autobus Poznań
Autor: MPK Poznań Zabytkowy autobus Poznań

To będzie wyjątkowa atrakcja dla miłośników komunikacji: w sobotę odbędą się kursy nocne linii turystycznych! Na trasy wyjadą tramwaj Typu I z wagonem doczepnym oraz autobus DAF MB200. Więcej przeczytacie na naszej stronie internetowej.

Jak co weekend, również w najbliższą sobotę i niedzielę funkcjonować będą linie turystyczne: tramwajowa 0 i autobusowa 100, a w sobotę także linia 102. Tym razem do obsługi linii 0 zaplanowano: na sobotę skład „szybkowców” 105N, a na niedzielę – skład N+ND. Na linii 102, która uruchamiana jest tylko w soboty – tradycyjnie już – ma pojawić się „ogórek”. Natomiast na linię 100 przewidziano Jelcza PR110 i Mana (sobota) oraz Mana i Ikarusa (niedziela). W dwóch niedzielnych kursach Ikarusem (wyjazdy o godz. 11.20 i 13.10 z przystanku Poznań Główny) będzie brał udział przewodnik.

W niedzielę ponownie uruchomiona zostanie turystyczna linia historyczna H, obsługiwana tramwajem Typu I z wagonem doczepnym WD produkcji Carl Weyer (wagony silnikowe Typu I były pierwszymi tramwajami elektrycznymi kursującymi po Poznaniu). Tak jak wcześniej, ten wyjątkowy skład będzie kursował po trasie: Plac Wielkopolski – 23 Lutego – Fredry – Dąbrowskiego – Kraszewskiego – Zwierzyniecka – Gajowa/Stare Zoo (bez przystanków pośrednich).

Michał Waszyński, człowiek, który podbił świat kina

To jednak nie koniec atrakcji! W najbliższy weekend, a dokładniej w sobotni wieczór, po raz pierwszy w tym sezonie uruchomione zostaną turystyczne linie nocne! Poznań w wieczornej scenerii będzie można obejrzeć z pokładu wyjątkowych pojazdów!

Na linii H, wyznaczonej po stałej trasie Plac Wielkopolski – Gajowa/Stare Zoo, kursować będzie tramwaj Typu I z wagonem doczepnym:

  • odjazdy z Placu Wielkopolskiego - o godz. 19.35, 20.15, 20.55, 21.35, 22.15 oraz 22.55,
  • odjazdy z Gajowa/Stare Zoo - o godz. 20.00, 20.40, 21.20, 22.00, 22.40 oraz 23.20.

autobus daf mb200Uruchomiona zostanie również linia turystyczna nr 200, na której pasażerów będzie woził charakterystyczny, żółto-szary autobus DAF MB200. Pojazdy tej linii będą kursowały po trasie:

Stare Zoo - Kraszewskiego - Dąbrowskiego - Szpitalna - Bukowska - Bułgarska - Grunwaldzka - Wojskowa - Wyspiańskiego - Głogowska - Most Dworcowy - Matyi - Niezłomnych - Kościuszki - Krakowska - Kazimierza Wielkiego - Most Św. Rocha - Piotrowo - Berdychowo - Jana Pawła II - Rondo Śródka - Wyszyńskiego - Małe Garbary - al. Marcinkowskiego - Plac Wolności - Ratajczaka - Św. Marcin – Rondo Kaponiera - Stare Zoo.

Odjazdy ze Starego Zoo o godz. 20.00, 20.40 oraz 22.00, bez przystanków pośrednich.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE