Liczne mandaty oraz zabrane dowody rejestracyjne pojazdów

2022-01-17 20:34
Liczne mandaty oraz zabrane dowody rejestracyjne pojazdów
Autor: Komenda Miejska Policji w Poznaniu/FB

Wystawione mandaty i zabrane dowody rejestracyjne to efekty nocnych, weekendowych kontroli poznańskiej drogówki. Policjanci dostawali od mieszkańców zgłoszenia, że w niektórych miejscach może dochodzić do nielegalnych ulicznych wyścigów.

Kontrole były przeprowadzane w rejonie kampusu na Morasku oraz przy galeriach handlowych na Góreckiej i w Swadzimiu.

W trakcie tych kilkudziesięciu kontroli drogowych policjanci ujawnili wykroczenia, a kierujący musieli liczyć się z konsekwencjami w postaci mandatów karnych.

Mówi Marta Mróz z Poznańskiej Policji. Podczas kontroli sprawdzano stan techniczny pojazdów. Ten w wielu przypadkach pozostawiał wiele do życzenia.

W trakcie tych kontroli policjanci zatrzymali również kilka dowodów rejestracyjnych, głównie za zły stan techniczny samochodów. W tym przypadku były to pęknięte lusterka, brak oświetlenia czy też dziurawe tłumiki oraz tablice rejestracyjne, które były umieszczone w niewłaściwym miejscu, ponieważ znajdowały się między innymi na podszybiu pojazdu.

Do podobnych spotkań miało dochodzić także w innych częściach miasta, między innymi na ulicy Cmentarnej. Policja zapewnia, że kontroluje to miejsce.

Gwara policyjna. Czy dogadałbyś się z policją? Sprawdź!

Pytanie 1 z 14
"Czekolada" w slangu policyjnym to:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE