Lech - Jagiellonia podczas 34. kolejki Ekstraklasy

Autor: PAP/Jakub Kaczmarczyk Lech Poznań - Jagiellonia Białystok - 34. kolejka PKO BP Ekstraklasy

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok: Zdecydowana dominacja Kolejorza. Ostatni mecz sezonu ze zwycięstwem Lecha

34, a więc ostatnia kolejka sezonu 2022/2023 piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy to mecz Lecha Poznań z Jagiellonią Białystok na stadionie przy Bułgarskiej zakończyła się pewnym zwycięstwem Lecha, a co za tym idzie utrzymaniem pozycji Kolejorza na podium tabeli na koniec sezonu. Mecz od początku był zdominowany przez drużynę z Poznania. Białostoczanie byli bez szans.

34. kolejka PKO BP Ekstraklasy: mecz Lech Poznań - Jagiellonia Białystok

W sobotę, 27 maja o 17:30 rozpoczęły się mecze ostatniej, 34. kolejki PKO BP Ekstraklasy w sezonie 2022/2023. O ile pierwsze dwa miejsca na podium są znane, o tyle do samego końca ważyły się losy trzeciej pozycji. Walczyły o nią Lech Poznań i Pogoń Szczecin. Ostatecznie to Lech okazał się być lepszą drużyną, mimo, że podobnie, jak Lech z Jagiellonią, tak i Pogoń z Radomiakiem wygrał swój mecz, jednak przewaga punktowa Lecha pozwoliła Kolejorzowi stanąć na podium tegorocznej Ekstraklasy.

Lech - Jagiellonia: dominacja Kolejorza w 1. połowie

1. połowa należała zdecydowanie do Lecha Poznań. Kolejorz od początku dominował w spotkaniu, nie pozwalając oddać żadnego celnego strzału przeciwnikom z Białegostoku. Podobnie miało to miejsce z posiadaniem piłki, gdyż tylko przez 29% pierwszej części spotkania Jagiellonia była przy piłce. Zwieńczeniem dominacji Lecha była bramka Artura Sobiecha z 29. minuty.

Zwieńczenie sezonu Lecha Poznań

Druga połowa, podobnie jak pierwsza to był festiwal dominacji Kolejorza nad Jagiellonią. Drużyna z Białegostoku oddała tylko dwa strzały na bramkę Lecha. Kolejorz w 56. minucie ugruntował wynik na 2:0 golem Lubomira Satki. Na koniec meczu, w 90. minucie doszło do rzutu karnego i czerwonej kartki dla zawodnika Jagielloni - Israela Puerto, jednak Velde nie zdołał trafić celnie do bramki.

Zobaczcie, jak kibice Lecha oczekiwali na mecz pod Stadionem Poznań przy Bułgarskiej!