KSW zniknie z Viaplay od nowego roku? Maciej Kawulski uchylił rąbka tajemnicy

i

Autor: ADAM JANKOWSKI/REPORTER KSW zniknie z Viaplay od nowego roku? Maciej Kawulski uchylił rąbka tajemnicy

Sport

KSW zniknie z Viaplay od nowego roku? Maciej Kawulski uchylił rąbka tajemnicy

2023-09-26 9:43

Gale KSW pokazywane są od prawie dwóch lat w serwisie streamingowym Viaplay. Wiele na to wskazuje, że niedługo zmieni się nadawca. Rąbka tajemnicy uchylił szef federacji KSW Maciej Kawulski w Kanale Sportowym.

Viaplay wycofuje się z Polski?

W lipcu platforma streamingowa Viaplay opublikował raport dotyczący minionego półrocza oraz strategii na najbliższe miesiące. Dowiedzieliśmy się, że usługodawca może zniknąć z polskiego rynku. Oficjalny termin opuszczenia Polski przez serwis streamingowy ze Skandynawii nie jest jednak znany, ale jakiś czas temu portal WP SportoweFakty poinformował, że może to się wydarzyć pod koniec grudnia 2023 roku.

Sama firma nie odnosi się do tych nieoficjalnych informacji. - Jak przekazaliśmy w naszym raporcie finansowym za drugi kwartał 2023 roku, Viaplay Group zainicjowała strategiczny audyt rynków międzynarodowych, na których jesteśmy obecni, w tym Polski, w ramach którego koncentrujemy się na wypracowaniu optymalnych rozwiązań, obejmujących również obszar współpracy partnerskiej. Kontynuujemy naszą działalność w Polsce, a nasi klienci mogą korzystać z pełnej oferty platformy Viaplay. O wszelkich zmianach i aktualizacjach będziemy informować na bieżąco - przekazało nam biuro prasowe Viaplay.

KSW w Viaplay tylko do końca roku?

Viaplay w swoim portfolio ma wiele wydarzeń sportowych cieszących się wielką popularnością. Jednym z nich są gale KSW, które dostępne są w serwisie od końca grudnia 2021 roku. Wielu fanów zastanawia się, jaka przyszłość czeka KSW na małym ekranie.

- To kompletnie nie ma znaczenia, gdzie będzie KSW. O ile będziecie państwo mieli dostęp do internetu, o tyle będziecie mogli te gale oglądać - zdradził Maciej Kawulski w programie na Kanale Sportowym.

Szef federacji KSW podkreślił, że dla niego ważny jest zasięg techniczny serwisu, w którym będą pojawiać się gale. Kawulski zasugerował także, że nowego nadawcę KSW poznamy na początku 2024 roku. - Dla państwa niewiele się zmieni. Poza tym że w odpowiednim momencie, pewnie na początku roku, będziecie musieli nadstawić ucha i dowiedzieć się, gdzie będziemy - przyznał.

Gdzie oglądać gale KSW?

Maciej Kawulski przypomniał że gale KSW można było oglądać przez lata wyłącznie w serwisie KSW TV i na kanałach pay-per-view, które oferowane były przez rożnych operatorów. Zresztą KSW TV funkcjonuje do tej pory w krajach, w których nie działa Viaplay.

Gale KSW przez wiele lat pokazywane były przez Polsat Sport, a następnie w systemie PPV. Od grudnia 2021 roku dostępne są one w Viaplay. Kto będzie kolejnym nadawcą KSW? Pewnie przekonamy się o tym za jakiś czas.

Sonda
Czy oglądałeś gale KSW w Viaplay?
Mamed Khalidov po gali KSW na Narodowym
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE