Ksiądz Michał Woźnicki zaczął obrażać kobiety! Szokujące nagranie trafiło do sieci

i

Autor: Screen W obronie Mszy Św. P-ń Wroniecka 9. Msza Trydencka/pixabay.com - zdj. poglądowe Ksiądz Michał Woźnicki zaczął obrażać kobiety! Szokujące nagranie trafiło do sieci

Kontrowersje

Ksiądz Michał Woźnicki zaczął obrażać kobiety! Szokujące nagranie trafiło do sieci

2023-06-07 10:54

Ksiądz Michał Woźnicki budzi wielkie kontrowersje. Duchowny został wydalony z zakony salezjanów w Poznaniu, ale w dalszym ciągu wygłasza kazania, które publikuje w internecie. W jednym z ostatnich odniósł się do sposobu ubierania się kobiet, które przychodzą na msze święte.

W ostatnich dniach znowu głośno zrobiło się o kontrowersyjnym księdzu Michale Woźnickim. Kilka dni temu duchowny został pierwszym księdzem w Polsce skazanym prawomocnie za antysemickie kazanie. Sąd Okręgowy w Poznaniu w piątek utrzymał w mocy wyrok pierwszej instancji.

Ksiądz Michał Woźnicki znów szokuje

Tym razem o księdzu Woźnickim zrobiło się głośno z powodu jednego z ostatnich kazań. Duchowny w nagraniu, które zamieścił w internecie, skomentował sposób ubierania się kobiet chodzących na msze.

- Jeżeli jest niewiasta, która się nieskromnie ubiera i idzie do kościoła, to prawdopodobnie zauważy, że swoją osobą wzbudza zainteresowanie Komu się chce podobać? - mówi ksiądz Woźnicki.

Duchowny podkreśla, że pomalowane usta czy kolczyki są wyzywającymi elementami. W swoim kazaniu skrytykował kobiety, które argumentują, że chcą ładnie wyglądać, aby dobrze się czuć. - To próżność - przyznał.

Kim jest ksiądz Michał Woźnicki?

Ksiądz Michał Woźnicki zasłynął w internecie transmitując msze w rycie rzymskim, ale również swój konflikt z salezjanami, którzy wyrzucili go z zakonu za niesubordynację. Woźnicki jest suspendowany, czyli nie powinien odprawiać mszy. We wrześniu 2022 roku został eksmitowany z domu zakonnego w Poznaniu, co się nigdy wcześniej nie zdarzyło. 

Ksiądz Tomasz zginął przez sedes ustawiony na środku jezdni
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE