Ksiądz Daniel Wachowiak zmienia parafię. Decyzję podjął arcybiskup Stanisław Gądecki

i

Autor: TT Daniel Wachowiak Ksiądz Daniel Wachowiak zmienia parafię. Decyzję podjął arcybiskup Stanisław Gądecki

Ksiądz Daniel Wachowiak zmienia parafię. Decyzję podjął arcybiskup Stanisław Gądecki

2023-02-24 11:18

Ksiądz Daniel Wachowiak nie stroni od kontrowersyjnych opinii w swoich mediach społecznościowych. W ostatnich latach był proboszczem w małej parafii w Piłce (woj. wielkopolskie). Teraz ma zmienić miejsce urzędowania, a internauci piszą, że to "powrót z wygnania". Duchowny zwrócił się już także do nowych parafian.

Ksiądz Daniel Wachowiak nie gryzie się w język

Ksiądz Daniel Wachowiak od czterech lat jest proboszczem w parafii w Piłce. Wcześniej był wikariuszem w parafii pw. Św. Aniołów Stróżów na osiedlu Kosmonautów w Poznaniu. Duchowny bardzo często dzieli się swoimi opiniami na twitterze. Nie stroni on od komentowania tematów politycznych, przez co często jest krytykowany przez rożne środowiska. W stolicy Wielkopolski zasłynął stwierdzeniem "Poznaniu, żal mi Ciebie" po wygranych wyborach prezydenckich przez Jacka Jaśkowiaka. Ostatnio komentował sprawę związaną z mąką ze świerszczy.

Ksiądz Daniel Wachowiak zmienia parafię

Okazuje się, że w najbliższych dniach ksiądz Wachowiak zmieni miejsce swojej posługi. Arcybiskup Stanisław Gądecki podjął decyzje, że od 1 marca duchowny będzie proboszczem parafii pw. św. Brata Alberta w Koziegłowach.

- Koziegłowy należą do ścisłej aglomeracji Poznania. Są w tzw. pierścieniu miasta. Bogu dziękuję za ponad 4 lata w Sercu Puszczy Noteckiej. Teraz czas na kolejne etap duszpasterzowania. Niech BÓG błogosławi moim byłym i przyszłym Parafianom. AMDG. Bogu dzięki - napisał ksiądz Wachowiak na swoim koncie na twitterze.

Ksiądz Wachowiak wraca z wygnania?

Internauci w komentarzach życzą księdzu powodzenia, ale też podkreślają, że dla niego to "powrót z wygnania". W 2018 roku szeroko komentowano jego przeniesienie z Poznania do Piłki. Arcybiskup Gądecki miał podjąć taką decyzję w formie "kary" dla niepokornego duchownego. Zresztą duchowny miał też nawet przez pewien czas zakaz wypowiadania się na twitterze.

Ksiądz Daniel Wachowiak powitał nowych parafian

Duchowny zdążył już napisać kilka słów do swoich nowych parafian, z którymi niedługo się spotka. Napisał także o spotkaniu z księdzem Tomaszem Sobolewskim, czyli poprzednikiem parafii w Koziegłowach.

Ksiądz pedofil znów przed sądem