Kradzieże KATALIZATORÓW coraz popularniejsze! Kolejny złodziej WPADŁ w ręce policji!

2021-06-21 19:33 DR
Kradzieże KATALIZATORÓW coraz popularniejsze! Kolejny złodziej WPADŁ w ręce policji!
Autor: Policja Wolsztyn Kradzieże KATALIZATORÓW coraz popularniejsze! Kolejny złodziej WPADŁ w ręce policji!

Wolsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej zatrzymali i przedstawili zarzuty kradzieży katalizatorów mieszkańcowi Leszna. Zatrzymanie było następstwem prowadzonych od kilku miesięcy działań operacyjnych. Mężczyzna, który jak udowodnili to policjanci kradł katalizatory również na terenie ościennych powiatów musi liczyć się z pozbawieniem wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Przeczytajcie więcej na naszej stronie internetowej.

Policjanci Wydziału Kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej od kilku miesięcy prowadzili pracę operacyjną, której celem było przeciwdziałanie kradzieżom katalizatorów. Działania zaczęły się od ustalenia, że sprawca prawdopodobnie porusza się samochodem marki BMW, którego pojawienie się na terenie powiatu wolsztyńskiego odpowiadało każdorazowo czasowi zgłaszanych kradzieży.

Podczas realizowanych działań, w których uczestniczyli także policjanci z Posterunku Policji w Przemęcie ustalono, że autem może poruszać się mieszkaniec Leszna. Policjanci Wydziału Kryminalnego zapukali do drzwi jego mieszkania. Mężczyzna na widok policjantów próbował ukryć się w toalecie barykadując drzwi. Po chwili, gdy zrozumiał swoje położenie oddał się w ręce policjantów. Jak ustalono zatrzymanym był 29-letni leszczynianin, który rzeczywiście poruszał się samochodem znajdującym się w zainteresowaniu policjantów. Podczas przeszukania auta oraz mieszkania policjanci zabezpieczyli jeden ze skradzionych katalizatorów oraz narzędzia służącego popełniana przestępstw i telefony komórkowe

informują policjanci z Wolsztyna. 

Raport z anteny 21.06, godz.10

Mężczyzna został doprowadzony do KPP w Wolsztynie i osadzony w policyjnym areszcie. Podczas przesłuchania przyznał się do 4 kradzieży katalizatorów na terenie powiatu wolsztyńskiego. Policjanci udowodnili mu łącznie 12 kradzieży. Mężczyzna dokonywał ich na terenie powiatów grodziskiego i kościańskiego, a także drezdeneckiego w województwie lubuskim. Każdorazowo łupem złodzieja padały katalizatory samochodów marki Opel.

Materiały wszczętego w tej sprawie postępowania niebawem trafią do sądu. Kara, z jaką musi liczyć się leszczynianin to nawet 5 lat więzienia.

Kradzieże KATALIZATORÓW coraz popularniejsze! Kolejny złodziej WPADŁ w ręce policji!
Autor: Policja Wolsztyn Kradzieże KATALIZATORÓW coraz popularniejsze! Kolejny złodziej WPADŁ w ręce policji!
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE