Ksiądz

i

Autor: Pixabay

Edukacja

Kontrowersyjny ksiądz uczy w szkole we Wrześni. Jego komentarze wstrząsają opinię publiczną!

Ksiądz Tomasz Brussy we wrześniu 2023 roku rozpoczął swoją pracę w Szkole Podstawowej nr 6 we Wrześni. Został w niej nauczycielem w historii. To już dość nietypowa sytuacja, że duchowny uczy innego przedmiotu, niż religia. Jednak nie to bulwersuje najbardziej opinię publiczną. Najbardziej szokują poglądy księdza, które do niedawna głosił bardzo szeroko. Chodzi o homofobiczne wypowiedzi księdza.

Kontrowersyjny ksiądz w szkole we Wrześni

Ksiądz Tomasz Brussy, bo o nim mowa ma dość kontrowersyjne poglądy. Portale epoznan.pl i radiowarta.pl informowały już o nim wcześniej. Na przykład w momencie, w którym miał jako wikariusz przenieść się z parafii w Gostyniu do Śremu, jednak według dziennikarzy Radia Warta tak się nie stało.

Ksiądz-homofob uczy w szkole?

Choć konto na portalu X (dawniej Twitter) księdza już nie istnieje, jednak nadal możemy dostrzec zachowane screenshoty jego homofobicznych wypowiedzi u innych użytkowników. Ksiądz na swoim profilu pisał tweety używając hashtaga "Stop homopropagandzie". Pisał także takie sformułowania, jak "lewaki won". Teraz uczy dzieci w szkole podstawowej.

Ksiądz Brussy nauczycielem historii we Wrześni

Jak informuje Radio Września, od 1 września Ksiądz Tomasz Brussy uczy w Szkole Podstawowej numer 6 we Wrześni. Jest tam na zastępstwo nauczycielem historii. Dziennikarze radia zapytali o to dyrektora szkoły, który uznał, że oferta księdza była najlepsza, a jego poglądy to prywatna sprawa księdza.

Zobaczcie, co zrobił ten ksiądz!

Ksiądz pedofil znów przed sądem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE