Kończą się prace przy wprowadzaniu SPP na Wildzie i Łazarzu! Zapłacimy WSZĘDZIE!

2021-07-23 15:00
Nowy parkomat SPP Poznań
Autor: Angelika Szubarga Nowy parkomat SPP Poznań

Do końca lipca potrwają kluczowe prace związane z wdrażaniem oznakowania Strefy Płatnego Parkowania na Wildzie i Łazarzu. Od 2 sierpnia postój będzie płatny na całym, nie objętym dużymi miejskimi inwestycjami, obszarze obu osiedli. Przeczytaj więcej na naszej stronie internetowej.

Prace związane z wdrażaniem organizacji ruchu i montażem elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego prowadzone były etapami od października ubiegłego roku. Kluczowe działania związane z oznakowaniem poziomym na docelowym obszarze zakończą się do 31 lipca br. Tym samym sierpień będzie pierwszym miesiącem funkcjonowania wildeckiej i łazarskiej SPP w pełnym zakresie, z pełną odpłatnością (z wyjątkami wynikającym z toczących się miejskich inwestycji). W sierpniu i wrześniu  będą prowadzone prace uzupełniające i poprawkowe tam, gdzie oznakowanie wykonane zostało w zastępczej, tymczasowej technologii ze względu na warunki zimowe (m.in. na ulicach Spychalskiego i Potworowskiego).

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami z wykonawcami dużych miejskich inwestycji na terenie Łazarza i Wildy, czyli przebudowy rynku Łazarskiego i ulicy Wierzbięcice, oznakowanie tych miejsc zgodnie z projektem SPP nastąpi wraz z ukończeniem robót budowlanych. Podobnie w przypadku ulic stanowiących dojazd do placów budowy. Chodzi tu o fragment ulicy Lodowej od rynku Łazarskiego do ul. Stablewskiego, ulicy Dmowskiego, a także fragmenty ulicy Niegolewskich i Małeckiego. Wprowadzenie nowej organizacji ruchu i odpłatności na tych ulicach nastąpi najprawdopodobniej do końca września. W przypadku ulicy Przemysłowej stanowiącej objazd ulicy Wierzbięcice wprowadzony zostanie przejściowy projekt organizacji ruchu, który pozwoli na pobieranie opłat za parkowanie w stanie istniejącym. Nastąpi to jeszcze w sierpniu br. Wdrożenie docelowej organizacji ruchu na tej ulicy (ruch jednokierunkowy od ulicy Roboczej w stronę rynku Wildeckiego, parkowanie na jezdni, skrzyżowania równorzędne) nastąpi wraz z ukończeniem przebudowy Wierzbięcic i części ul. 28 Czerwca 1956 r.

informuje ZDM.

Raport z Anteny 23.07
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE